Aj vy veríte mýtom o klimatizáciách?

Klimatizácie sa stávajú čoraz populárnejšie aj medzi bežnými ľuďmi, ale stále sú opradené množstvom mýtov. Ktoré z nich sú úplné nezmysly?

Klimatizácie sa stávajú čoraz populárnejšie aj medzi bežnými ľuďmi, ale stále sú opradené množstvom mýtov. Ktoré z nich sú úplné nezmysly?

Ešte pred pár rokmi bola situácia jednoduchá. S klimatizáciou sme sa stretli maximálne v obchodných domoch, niektorí v práci, niektorí v aute. Len tí najväčší machri mali klimatizáciu doma. Doba sa však zmenila a klimatizáciu môžete mať doma pokojne aj vy.

Nezdravé, drahé, problémové?

Prvou vecou, ktorá napadne väčšinu ľudí pri kúpe klimatizácie, je cena. Napríklad taká klíma do bytu nemusí byť vôbec zlý nápad, ale všetci naokolo vás budú odhovárať, že je to drahé. Neverte im! Ceny klimatizácií v posledných rokov čoraz viac klesajú, a to najmä vďaka zvýšenému záujmu ľudí o ne. Mýty sa tiež dotýkajú ich spotreby a nákladov na údržbu. Kým pri klimatizáciách, ktoré sú niekoľko rokov staré a používajú zastarané technológie, sa na vysoké náklady skutočne sťažovať môžete, o nových klimatizáciách to neplatí. Najnovšie technológie, rôzne druhy filtrov, módov a iných vecí, ktorými moderné klimatizácie prekypujú, sa postarajú o bezstarostný a lacný chod klimatizácie. Ďalší, často spomínaný mýtus, sa týka ochorení spôsobených klimatizáciou. A to rôznych respiračných ochorení, zápalov dutín a očí. Týmito problémami môžete skutočne trpieť, ale znova len pri starých a zle nastavených klimatizáciách. Moderná klíma, ktorá sa správne používa a je správne nastavená vám spomenuté problémy neprivodí ani vo sne. K zdravotným problémom spôsobených klimatizáciou patria aj rôzne alergie, šírenie vírusov a baktérií. Zas sa jedná o mýtus a pri modernej klimatizácií sa s týmto problémom rozhodne nestretnete. Rovnako je to aj s hlučnosťou, vysušovaním vzduchu a podobne. Platí jedno pravidlo – s problémami, o ktorých kolujú mýty sa stretnete jedine pri starých, zle nastavených klimatizáciách, tie moderné vás ničím vyššie spomenutým nezaskočia.

Ako teda vyberať?

Ak ste mýtom neuverili a klimatizácia do bytu je to pravé pre vás, gratulujeme! Pri výbere si však dávajte pozor. Rozhodnite sa medzi nástennými klimatizáciami vhodnými najmä pre menšie priestory a kazetovými, pri ktorých jedna väčšia jednotka poslúži viacerým miestnostiam. A hlavne, vyberajte kvalitu. Napríklad klimatizácie Samsung. Klimatizácie Samsung možno nie sú najlacnejšie, ale ponúkajú mnoho inovatívnych technológií, ktoré nájdete na webe – https://www.samsungklima.sk.

Inzercia

Inzercia

Platená inzercia. Články s týmto označením nie sú redakčným obsahom portálu. Viac informácií o možnostiach spolupráce nájdete na www.dobremedia.sk.

Dnes najobľúbenejšie