Aj vy sa chcete po novom roku dostať do formy?

Ak by ste svojich známych opýtali, aké si dali predsavzatia, pravdepodobne by väčšina z nich odpovedala, že chcú začať s cvičením, prípadne cvičiť pravidelnejšie. Ak je to aj váš cieľ, poradíme vám, ako sa motivovať i to, akých chýb by ste sa mali vyvarovať.

Väčšina odborníkov sa zhoduje v tom, že ešte stále dávajú mnohí z nás prednosť príliš radikálnym, no krátkodobým riešeniam. V tomto prípade ale skratky nefungujú a namiesto drastických diét by sme mali uprednostniť udržateľný životný štýl, ktorý je kombináciou vyváženého jedálnička a pravidelného pohybu.

Začnite pomaly

Výsledky by sme chceli vidieť čo najskôr, a preto si hneď na začiatku stanovíme nereálne ciele a pri cvičení sa preceňujeme. Takýto prístup často vedie k tomu, že k cvičeniu začneme cítiť odpor alebo si dokonca privodíme zranenie. Odborníci odporúčajú začať zľahka, zo začiatku úplne postačí aj 30 minút rýchlej chôdze denne, prípadne polhodinové kardio cvičenie 2-3 x do týždňa.

Vytvorte si priestor na cvičenie

Koľkokrát ste mali v pláne ísť do fitness centra, no ráno ste len rezignovane vypli budík a spali ďalej? Zriaďte si fitness centrum doma. Nemusíte si hneď kupovať drahé vybavenie, veľa cvičení môžete robiť aj so základným náradím alebo len s vlastnou váhou. I menej intenzívne, ale pravidelné cvičenie 2-3 krát do týždňa vám prinesie väčší úžitok ako intenzívny, avšak len občasný tréning vo fitness centre. Ak to s cvičením myslíte vážne, na Hop-sport.sk nájdete všetko od podložiek na cvičenie, cez činky až po bežecké pásy, rotopedy či cyklotrenažéry. Teraz môžete pri objednávke využiť aj Hop sport zľavový kód a výrazne ušetriť.

...

Pozor na zbytočné kalórie

Mnohí začiatočníci často robia chybu v tom, že po cvičení sa zvyknú pravidelne odmeňovať nezdravými sladkosťami, ktoré sa v počte kalórií neraz vyrovnajú celému obedu. Nespomaľujte svoj pokrok a ak máte chuť na sladké, radšej siahnite po zdravšom variante. Na Myprotein.sk nájdete proteínové sušienky, tyčinky či orieškové maslá. Použite pri nákupe Myprotein zľavový kód a získate na svoj nákup zľavu.

Motivujte sa

Spíšte si svoje ciele na papier a za každú splnenú úlohu sa odmeňte. Prípadne si kúpte štýlové oblečenie na cvičenie, ktoré vám bude ľúto nechať len tak ležať v skrini. Ak nechcete investovať veľa peňazí do športového oblečenia, ktoré sa častým praním môže zničiť, využite Cropp výpredaj a zostavte si štýlové outfity za zlomok ceny.

Foto: Pexels