Aj vy na to máte! Požičajte si tak, aby ste peniaze hravo splatili

Keď viete, ako na to, splácanie pôžičky môže byť hračka. Svoje rozhodnutie však nepodceňujte!

Keď sa chce mladý človek postaviť na vlastné nohy, často začína takmer od nuly. V dnešnej dobe väčšina ľudí pokračuje po skončení strednej školy na univerzitu a popri štúdiu má čas skôr na nejakú brigádu, ako na skutočné zamestnanie. Problém je v tom, že na brigáde si nedokáže zarobiť toľko, aby si našetril na svoju budúcnosť. Keď sa potom chce osamostatniť, jeho prvé kroky často vedú do banky, aby si na začiatok nejaké financie požičal. Je však veľmi dôležité nepodceniť výber banky, aby si vybral to najvýhodnejšie, čo sa mu na trhu ponúka.

Či už ide o prvé vlastné bývanie, na ktoré si počas prvých pracovných skúseností dosť peňazí našetriť nestihnete, alebo neskoršie investície, ako napríklad do opravy domu alebo kúpy drahšej elektroniky, človek sa pôžičke niekedy nevyhne. Všetky banky sa pritom predháňajú, aby si získali klientov ku sebe a čo najvýhodnejšia úroková sadzba je práve tým, v čom si konkurujú. Jej výška totiž dokáže ovplyvniť rozhodnutie klienta veľmi výrazne. Veď kto by si vybral menej výhodné podmienky, ak by mohol splácať menej?

Ak sa na trhu pôžičiek neorientujete, odporúčame vám, aby ste si pred tým, ako s nejakou bankou podpíšete zmluvu, najskôr čo najviac zistili o všetkých ponukách na trhu. V dnešnej dobe internetu už nie je problém naštudovať si, čo všetko vám tá ktorá banka ponúka a jednoducho si môžete porovnať, čo je najvýhodnejšie. Keď si o nich vytvoríte presnejší obraz, môžete začať zisťovať skúsenosti iných ľudí. Obrátiť sa môžete na svojich známych, ale informácie nájdete často aj v internetových diskusiách, v ktorých ľudia otvorene opisujú svoje skúsenosti.

Ako by sa dalo predpokladať, každá banka bude svoje produkty prezentovať v čo najlepšom svetle, aby zaujala a tiež predvedčila potenciálnych klientov. Ponuka na trhu je naozaj pestrá, a tak sa človek môže cítiť stretený v tom, čo si vybrať. Ak sa rozhodnete, že je pre vás tým pravým pôžička od Poštovej banky, mali by ste vedieť, že jednou z veľkých predností je to, že na jej schválenie väčšine z vás stačí iba občiansky preukaz. Žiadna komplikovaná a zbytočná byrokracia, ani poplatky za poskytnutie pôžičky. Peniaze si môžete požičať na čokoľvek, čo budete potrebovať a je to celkom rýchle. Splátky pritom môžu byť pokojne aj nízke a splácať ich môžete od jedného až po osem rokov. Garantuje sa pritom úroková sadzba, ktorá sa počas obdobia splácania nebude meniť.

Je samozrejmé, že keď banka požičiava ľuďom peniaze, tiež na tom chce niečo získať za túto svoju službu. Každá dobrá pôžička sa však spozná podľa toho, že ani ten, kto si požičiava, neťahá za kratší koniec a situácia je pre neho rovnako výhodná. Jednoduchý a rýchly úver môžete získať už po dovŕšení 18 roku, až po 69. rok života. Vybaviť si ju pritom môžete na každej pobočke banky. Nemusíte teda ani ďaleko cestovať, pretože dnes už sa banky snažia byť svojim klientom nablízku a rozšírili svoje pobočky nielen po krajských, ale aj po mnohých okresných mestách.

Pôžičku si môžete zobrať aj bez potvrdenia o príjme, dbajte však na to, aby ste dobre zhodnotili, či budete v nasledujúcich rokoch schopní pôžičku splatiť. Pôžičku je možné získať vtedy, keď ste zamestnaní, ale aj ak ste živnostníkom, ktorý podniká aspoň dva roky. Požičať si však môžete aj vtedy, ak ste dôchodcami alebo máte iný zdroj príjmu, ktorým môže byť napríklad materské alebo rodičovský príspevok. Nikdy sa však nezadĺžte tak, aby ste sa dostali do problémov a o svojej situácii sa vždy radšej s niekým poraďte. V dnešnom drahom svete je však niekedy takmer nemožné mať peniate na zabezpečenie niektorých dôležitých vecí, ako je napríklad bývanie, a požičať si peniaze je často jedinou možnosťou. Vyberte si však tú najvýhodnejšiu u spoľahlivej banky, aby ste neskôr svoje rozhodnutie neľutovali. Najskôr však nemyslite na to, čo vám to prinesie, ale či máte perspektívu peniaze vrátiť. A potom sa bez problémov môžete pustiť do nakupovania!