Toto sa na obale určite nedočítate: Aj tá najlacnejšia pena na holenia dokáže túto geniálnu vec u vás doma!

Vedeli ste, že pena na holenie môže byť skvelým pomocníkom v domácnosti? Dokáže odstrániť mastné škvrny, pomôže s vŕzgajúcimi dverami a vynikajúca je aj na rýchle čistenie. Presvedčte sa, že je to omnoho viac ako len obyčajný kozmetický prostriedok.

Čistá rúra bez práce

Rúra krásne čistá a pritom s čistením nie je skoro žiadna práca – len nastriekať, nechať pôsobiť a môžete si variť kávičku. Všetko, čo potrebujete je obyčajná pena na holenie!

Potrebujeme:

Penu na holenie (na chalupe sme mali obyčajnú lacnú penu)

Hubku

Postup:

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Všetko, čo je treba spraviť, je nastriekať penu na povrch rúry a nechať pôsobiť. Manžel nechal cez 2 hodiny a potom sme jednoducho zotreli. Ak máte veľmi znečistenú mriežku, bude ju treba dôkladnejšie vyčistiť napríklad drôtenkou, ale povrch rúry išiel pekne. Zotreli sme obyčajnou hubkou a potom som ešte pretrela čistou hanričkou. A môže sa piecť bublanina z domácich ríbezlí. :-)

Už žiadne rosenie okien

Ak máte problém so zahmlievaním okien tak určite viete, že čím vlhkejšie počasie bude vonku, tým bude problém horší. Okrem počasia sú však problémom aj vlhké miestnosti, ako je predovšetkým kúpeľňa. Ak vás nebaví stále zotieranie vlhkosti, máme pre vás skvelý trik, ktorý funguje ako malé kúzlo. Jediné, čo potrebujete, je obyčajná pena na holenie (stačí aj tá najlacnejšia) a chvíľka času. Problém vyriešite doslova počas reklamy v televízii a to na dlhú dobu. Keď uvidíte, že vlhkosť sa po čase začína na okne objavovať, jednoducho celý postup zopakujte!

Vyčistí batériu a nerez ako nič iné

Jednoducho a rýchlo vyčistí stopy od zaschnutých kvapiek vody a kovovému povrchu dodá krásny lesk. Stačí naniesť na povrch, nechať chvíľu pôsobiť a zotrieť.

Koniec vŕzgajúcim dverám

foam uses

Ak nemáte poruke mazivo, skvele pomôže aj obyčajná pena na holenie. Jednoducho ju natrieme na pánty, necháme pôsobiť 10 minút a zotrieme.

Odstráni farbu z rúk

Ak pri maľovaní nepoužívate ochranné rukavice, nevyhnete sa tomu, aby vaše ruky neboli zababrané od farby. Navyše, keď farba zaschne, môže byť problém odstrániť ju. Aj s týmto problémom vám skvele pomôže pena holenie. naneste ju na ruky, pošúchajte a umyte. Po farbe neostane ani stopy.

Na zahmlené zrkadlo

Ak ste sa práve sprchovali a teraz máte beznádejne zahmlené zrkadlo, vyskúšajte jednoduchý trik. Vyleštite zrkadlo penou na holenie. Pena vytvorí na povrchu zrkadla ochrannú vrstvu, na ktorej sa kvapôčky vody neusadia a zrkadlo tak ostane priehľadné.

Odstráni škvrny

Vedeli ste, že obyčajná pena na holenie je skvelým odstraňovačom škvŕn od make-upu, kečupu, červeného rúžu, paradajkovej šťavy alebo mastného krému? Naneste na škvrny trochu peny a vmasírujte do týchto miest. Potom škvrnu opláchnite čistou vodou alebo vyperte ako zvyčajne.

Perfektná zábava pre deti – pena na maľovanie

Penu na holenie zmiešala s ďalšími dvoma surovinami. Vytvorila niečo, čo si zamilujú aj vaše deti!

1 diel peny na holenie

1 diel tekutého lepidla

10-15 kvapiek potravinárskeho farbiva

Štetec

Postup:

Penu na holenie zmiešame v miske s lepidlom. Pridáme potravinárske farbivo a premiešame. Môžeme si vytvoriť viacero farebných odtieňov.

shaving-cream-paint1-min

shaving-cream-paint2-min

shaving-cream-paint3-min

shaving-cream-paint-min

shaving-cream-paint5-min

shaving-cream-paint6-min

Teraz už môžeme nechať svojím deťom voľnú ruku pri zábave. Namiesto klasických farbičiek vytvára pena nadýchané farebné 3D efekty.

shaving-cream-paint7-min

shaving-cream-paint8-min

Pena po čase zaschne a stvrdne – môžete tak s deťmi vytvoriť originálne 3D obrazy. Keď pena zaschne farby mierne stmavnú.

shaving-cream-paint9-min

Deti milujú, keď sa aj po zaschnutí peny môžu dotýkať prstami mierne stvrdnutej penovej textúry.