Prestaňte zabíjať čas s brušákmi, potrebujete len 90 sekúnd: Slovák ukázal najlepší cvik, ktorý vyformuje brucho ako nič iné!

Ak je pre vás cieľom vyformovať brucho, tieto 90 sekundové cvičenia sú skvelý nástroj.

Najlepšia pomôcka, ako schudnúť tuk z brucha

Veľa ľudí cvičí každý deň brušáky a zmenu stále nevidíte. Svaly totižto stále nie je vidieť pod brušným tukom, ktorý je stále na povrchu.  Neznamená to však, že cvičiť na brucho treba prestať. Dôvod, prečo svalstvo nevidieť je ten, že hoci možno už máte pekne vytvarované brušné svalstvo, jednoducho ho  je vidieť. Toto je rovnako výborné pre ľudí, ktorý na brucho necvičia vôbec, tí by však mali začať s cvičením pozvoľna, rešpektujúc limity vlastného tela.

Pozor na brušáky – nedajú vám to, čo sľubujú

„V skutočnosti – čím viac brušákov za tréning urobíte, tým viac to bude kontraproduktívne. Ak nebodaj použijete klasickú lavičku na cvičenie brucha alebo si budete zachytávať nohy do rebrín, o to horšie pre vás. Budete používať brušné svalstvo len z polovice (ak vôbec z polovice), zatiaľ čo bedrovo driekové svaly si zacvičia ďaleko plnohodnotnejšie. Ale vy nechcete predsa mať kocky na panvovom svalstve alebo? Preto si pamätajte, že efektívne sú pomalé plynulé cvičenia s minimálnym počtom opakovaní. Ak k tomu všetkému vylepšíte aj svoju výživu, tak výsledky nadobudnete rýchlejšie ako kedykoľvek predtým“, uviedoli PaedDr. Vlado Zlatoš, PhD. a Mgr. Tina Zlatoš Turnerová  -experti na optimálnu výživu a funkčnú kondíciu pre portál aktuality.sk.

Toto neprecvičí len vaše brucho, ale celé telesné jadro – všetko za 90 sekúnd

Tieto cviky sú komplexné a pôsobia nielen na svaly, ale na celé telesné jadro. Skúste na začiatok len jedno 90-sekundové cvičenie denne, neskôr možno zvládnete aj 2-3 série za deň.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.