9 trikov starých mám pre perfeknte čistú kuchyňu!

Prinášam vám 9 kuchynských trikov, ktoré poznali a úspešne používali už naše staré mami. Určite sa osvedčia aj vám!

Na udržanie upratanej a čistej kuchyne používame množstvo čistiacich prostriedkov z obchodu. Je však možné zvládnuť to s perfektným výsledkom aj bez použitia chémie? Odpoveď znie áno. Prinášam vám 9 trikov, ktoré poznali a úspešne používali už naše staré mami.

1

Chcete, aby sa vaše sklenené poháre a nádoby leskli ako nové? Zmiešajte trochu teplej vody s octom a soľou. Týmto roztokom umyte sklo a následne jednoducho opláchnite vodu. Výsledok je kryštálovo čisté sklo.

2

Hliníkové panvice budú opäť žiariť, ak v nich povaríte vodu spolu so zemiakovými alebo jablkovými šupkami. Skvelé výsledky dosiahnete aj s rebarborou alebo obyčajným octom.

3

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Smaltované panvice môžu časom stmavnúť a ak sa navyše na dne prichytia zvyšky jedla, vyčistiť takýto riad nie ej vôbec jednoduché. Na čistenie použite 1 lyžičku jedlej sódy zmiešanú s akýkoľvek prostriedkom na umývanie riadu. Vytvorte zmes konzistencie pasty a vyčistte s ňou nádobu. Potom stačí dôkladne opláchnuť čistou vodou. Aby ste zabránili hnednutiu smaltovaného riadu, prevarte v ňom aspoň raz za mesiac roztok vody a octu.

4

Ak chcete vnútro chladničky dokonale vyčistiť a zbaviť ho zápachu, najlepším riešením je opäť staviť na jedlú sódu. Zmiešajte 4 lyžice sódy s 1 litrom vody, prelejte do nádoby s rozprašovačom a nastriekajte do vnútra chladničky. Zmes nechajte chvíľu pôsobiť a potom jednoducho zotrite. Chladnička bude hygienicky čistá a bez zápachu.

5

Mydlo na pranie je vynikajúce aj na odstránenie pripálených zvyškov. Nechajte ho rozpustiť v malom množstve vody a panvicu jednoducho a ľahko vyčistíte.

6

Ak na sporák vykypelo mlieko, posypte ho soľou a prikryte ho navlhčenou papierovou utierkou. Zápach sa nebude šíriť po miestnosti a o ľahko vyčistíte aj znečistený povrch.

7

Ak nechcete, aby sa vám do múky dostal hmyz alebo mole, vložte do nej niekoľko strúčikov neošúpaného cesnaku.

8

Skôr, ako budete brúsiť nôž, vložte ho na niekoľko minút do roztoku vody a soli.

9

Najjednoduchší spôsob, ako vyčistiť mlynček na mäso, je jednoducho v ňom zomlieť surový zemiak.

Ako odstrániť mastnotu z kuchyne? Jednoduché triky vám ušetria prácu aj čas

Odstránenie mastných škvŕn z kuchynskej linky zmiešajte  3 lyžice jedlej sódy 1 šálku teplej vody. Prelejte do fľaše s rozprašovačom, nastriekajte na mastné miesta a nechajte pôsobiť 10 minút. Potom zotrite navlhčenou handričkou. Povrch utrite dosucha.