9 jednoduchých trikov, ktoré by mal v zime poznať každý šofér!

Triky, ktoré vám ráno ušetria čas a zbytočné komplikácie. Poznáte všetky? :-)

Počas zimy dostávajú naše vozidlá a s nimi aj my poriadne zabrať. Od zoškriabávania zamrznutých skiel až po pravidelné problémy so štartovaním. Na rozdiel od iných ročných období nám príprava na vycestovanie do práce zaberá počas zimy omnoho viacej času.

Prinášame vám 9 jednoduchých trikov, ktoré vám počas zimného obdobia ušetria množstvo času a rozhodne aj nervov. A váš motorový tátoš sa vám odvďačí bezchybným fungovaním a okamžitou prípravou na jazdu.

Pena na holenie proti zahmlenému sklu

Pri problémoch so zahmleným čelným sklom vám pomôže plechovka najlacnejšej peny na holenie. Potrite čelné sklo zvnútra trochou peny na holenie a utrite dosucha. Máte istotu, že čelné sklo sa počas jazdy nebude zahmlievať.

Prečítajte si aj: Skvelý trik, ktorý vám ráno ušetrí drahocenný čas

Plastové tašky na spätné zrkadlá

Ak nemáte k dispozícii garáž, nikdy sa vám celkom nepodarí ochrániť vaše vozidlo pred vrstvou snehu a ľadu. Aby ste si však prípravu na jazdu uľahčili, zabaľte spätné zrkadlá do obyčajnej igelitovej tašky. V opačnom prípade budete musieť ráno venovať špeciálnu pozornosť čisteniu a odmrazovaniu zrkadiel. Takto stačí odstrániť igelitky a môžete vyraziť.

Antibakteriálny gél na ruky pomôže s kľúčom

V zime sa môže ľahko stať, že zámky na aute namrznú a pri otváraní sa kľúč zasekne vo vnútri. Aby ste tejto nepríjemnosti zabránili, potrite kľúč pred odomknutím vozidla trochou antibakteriálneho gélu. Alkohol a zložky, ktoré gél obsahuje rozpustia sneh a ľad vo vnútri zámku. Rovnako môžete do zamrznutého zámku nastriekať trochu spreju WD-40.

Prehodte cez čelné sklo rohož z auta

Po zaparkovaní prikryte vaše čelné sklo rohožkou, starou osuškou či iným kusom látky. Zabránite tak tomu, aby sa ľad a sneh držal na povrchu skla.

Ako na zamrznuté dvere?

Ak majú v noci doraziť silné mrazy hrozí, že sa vám ráno nebudú dať otvoriť dvere na aute, kedže počas noci primrznú. Aby ste tomu zabránili použite nepriľnavý sprej na pečenie. Gumené časti dverí postriekajte sprejom a utrite dosucha. Sprej pôsobí ako mazivo, takže ľad sa na týchto miestach neudrží.

Aby ste nezapadli

Ak máte náhon na zadných kolesách, v zime môžete na zamrznutej vozovke problém, predovšetkým pokiaľ ide o stúpanie do kopca. Aby ste zlepšili situáciu svojho vozidla, noste v kufri auta záťaž (napríklad 15 kilogramové vrecko s pieskom alebo iné závažie).

Vyrobte si vlastnú nemrznúcu zmes do ostrekovačov

Nemrznúcu zmes nemusíte kupovať, pohodlne si ju vyrobíte aj doma. Naplňte väčšiu nádobu 3 litrami vody. Pridajte 1 lyžicu saponátu, ½ šálky octu a niekoľko kvapiek potravinárskeho farbiva. Následne pridajte Isopropyl alkohol. Nechajte túto zmes na skúšku počas mrznúcej noci vonku. Ak predsa zamŕza, pridajte viacej alkoholu. Následnej pridajte do ostrekovačov.

Zaparkujte svoje auto smerom na východ

Počas parkovania auta ho ideálne zaparkujte tak, aby smerovalo na východ. Keď bude ráno vychádzať slnko, sneh a ľad na aute sa bude rýchlejšie topiť.

Stierače v teplúčku

Pred tuhými mrazmi je dobré chrániť aj stierače. V mraze totiž primrznú k povrchu skla, čí sa môžu ľahko poškodiť. Odklopte stierače od okna a navlečte na ne starú ponožku. Áno, vyzerá to zvláštne ale stierače toto opatrenie účinne ochráni.

zdroj: mentalfloss

Dnes najobľúbenejšie