9 cvikov Cindy Crawford pre všetky zaneprázdnené ženy: Za 10 minút denne zmenia vaše telo na nepoznanie!

Cindy Crawfordová v 90. rokoch vydala niekoľko video tréningov, ktoré mali skvelý úspech. Jej cvičenia sú jednoduché a účinné, no dôležité je, že si vyžadujú zapojenie všetkých hlavných svalových skupín bez potreby špeciálneho vybavenia. Venujte tomuto tréningu aspoň 10 minút každý deň a výsledky sa dostavia čo nevidieť. Čo je však najdôležitejšie, budete sa cítiť lepšie, posilníte zdravie a cvičenie vám spevní pre ženy kritické svalové partie.

Hravo to zvládnete aj cez jednu reklamu. Možno nezvládnete všetky cvičenia na prvýkrát v krátkom čase, no samotná Cindy uvádza, že časom vám zaberie len 10 minút. 

1. cvik: Kolená smerom von

Tréning je dobré začať nohami. Postavte sa naširoko, tak, aby boli nohy rozkročené širšie ako ramená a chodidlá nasmerujte von. V takejto pozícií spravte 10 hlbokých drepov. Ruky majte počas cvičenia položené na páse.

2. cvik: Výpady

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Jeden z najefektívnejších pohybov na spevnenie stehien, zadku a krížovej a bedrovej chrbtice. Opakujte 10 krát.

3. cvik: Sadanie na stoličku

Pri tomto cviku začínate v pozícii, v ktorej máte nohy na šírku ramien a ruky v bok. V tejto pozícii spravte znovu drep, ale trochu iným spôsobom. Predstavte si, že si sadáte na stoličku (takto znížite záťaž na kĺby a zapojíte všetky svaly na stehnách, zadku a spodku bruška. Opakujte 10 krát. Po tomto cviku znovu opakujte 10 výpadov.

4. cvik: Nohy spolu

Tento cvik je posledný, pri ktorom budete robiť drepy, avšak nohy máte spolu a ruky ťahajte dopredu. Cvik opakujte 10 krát. Po tomto cvičení spravte znova 10 výpadov.

5. cvik: Neúplné kliky

 

Cvik je zameraný na pažeprsia a hruď. Položte si ruky na šírku ramien a nechajte nohy a boky ležať na podložke. Cvik robte v dvoch sériách, pričom v každej sérii opakujte 10 krát.

6. cvik: Neúplné zdvíhanie tela

Nohy si v kolenách skrčte a ruky si položte za hlavu. V takejto polohe zdvihnite telo 20 krát, snažte sa dvíhať len hrudnú a krčnú časť chrbtice, zvyšok ostáva ležať na podložke. To aktivizuje spodné, priečne brušné svalstvo a svalstvo panvy.

7. cvik: Kompletné zdvíhanie tela

Kolená si nechajte skrčené a ruky majte za hlavou. V tejto pozícii zdvihnite celé telo tak, aby ste si sadli. Opakujte 20 krát.

8. cvik: Cvičenie lakeť – koleno

Toto cvičenie je perfektné pre prsia, brucho a bočné strany chrbtice. Ostaňte v rovnakej pozícii ako pri predchádzajúcich cvičeniach. Pravou nohou sa pokúste dotknúť ľavého lakťa, pravá ruka by mala byť na položená na podložke. Opakujte 20 krát a následne opakujte s ľavou nohou a pravou rukou.

9. cvik: Nohy nahor

Cvik je zameraný na nižšie svaly na bruchu a na chrbticu. Ležte na chrbte a ruky si položte pozdĺž vášho tela. V tejto pozícii zdvihnite nohy 20 krát.

Cindy Crawfordová uvádza, že ak máte vyváženú stravu a robíte tieto cviky pravidelne, na vašej postave sa to rýchlo podpíše. Ona na túto sadu cvikov nedá dopustiť a podľa jej slov už pomohla mnohým ženám v zrelom veku, ktoré na seba jednoducho prestali mať čas.