Medzi koreninami máte hotový poklad: 8 neobvyklých využití obyčajnej škorice, ktoré vám môžu úžasne pomôcť!

Špeciálna aróma škorice nám môže pripomenúť veľa pekných spomienok. Vďaka nej sú koláče ešte chutnejšie a voňavejšie, navyše ide aj o obľúbený spôsob, ako prevoňať náš byt bez chémie z obchodu. Prinášame vám však 8 neobvyklých nápadov na použitie škorice, ktoré ocení každý, kto má toto voňavé korenie doma!

1. Nachladnutie a chrípku porazí pri prvých príznakoch

Ak budete cítiť, že na vás niečo lezie, stavte na účinnú škoricovú kúru, ktorá dokáže pomôcť hneď. Do 1/2 šálky vody nasypte 1/2 lyžičky škorice, nechajte odstáť 15 minút. Vypite a na 30 minút si ľahnite do postele. Budete opäť fit!

2. Prírodná vôňa bez chémie

Tu by ste mali používať celé škoricové tyčinky – dajte ich na radaátor, alebo upevníte okolo sviečky a zapáľte ju. Škorica váš byt krásne prevonia a vďaka antibakteriálnym účinkom vyčistí vzduch. Tiež je dobrú vložiť škoricu na hrnčeka, zaliať vodou a pomaly zahrievať. Keď voda zovrie, vypnite a nechajte vôňu rozliehať po vašom byte.

3. Podporuje trávenie

Škorica je skvelá na chudnutie, dokáže rýchlo stimulovať trávenie. Škorica reguluje hladinu glukózy v krvi, preto je najlepšie primiešať čajovú lyžičku do vašej rannej kávy. Má to skutočne veľký vplyv!

4. Zlý dych

Esenciálny olej v škorici ničí baktérie a okrem toho, že rýchlo pomôže proti zápachu, pomáha aj zdraviu zubov, pôsobí proti zubnému kazu a ochoreniam ďasien.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

5. Predchádzajte cukrovke 2. typu

Tí, u ktorých táto choroba už prepukla, môžu pomocou škorice udržať hladinu cukru v krvi v rovnováhe. Škorica pomáha predchádzať vzniku cukrovky a preto by ste ju mali zaradiť do svojho jedálnička.

6. Odpudzuje hmyz

Ak si potriete svoju kožu škoricu, nemusíte sa obávať bodnutie komárov a ďalšieho otravného hmyzu. Ak škorcicu nasypte cestičky mravcov, zbavíte sa aj tohoto otravného hmyzu. Na hmyz pôsobia silice zo škorice toxicky.

7. Antidepresívum

Škorica má dobrý vplyv na prežívanie a aktuálnu náladu. Vôňa upokojuje a stimuluje produkciu hormónu šťastia. Aj preto je aromaterapia škoricovou vôňou výbornou prevenciou depresie. Inhalácia škorice pred spaním vám pomôže lepšie spať.

8. Zabije pleseň na nechtoch

Prekvapujúce, ale je to tak. Plesni na nechtoch sa nedá zbaviť ľahko, ale ak pravidelne potierate postihnuté miesta škoricovým esenciálnym olejom, rýchlo pleseň zlikvidujete. Najsilnejšiu zbraň proti plesni však vytvoríte spojíme epsomskej soli a škoricového esenciálneho oleja.

Bonus

Škorica je fantastická aj pre vaše izbovky. Stimulujte sadenice, ničí baktérie a plesne v črepníku, ak ju sem-tam pridáte do zálievky, vaše rastlinky dostanú ten nalepší životabudič pre svoj rast!