Ako vyzdobiť veľkonočné vajíčka neobvykle: 7 úžasných nápadov, ktoré očaria každého!

Tajomstvo vytvárania týchto techník je veľmi jednoduché a výsledok je vždy potešením pre oko!

Už o krátku dobu sa opäť budeme tešiť z najkrajších sviatkov jari – Veľkej noci. Okrem voňavého údeného mäska, zemiakového šalátu a sladkých zákuskov patria k tomuto času aj vyzdobené kraslice. Prinášame vám moderné, ale aj starodávne a fascinujúce techniky zdobenia. Krásny nápad na aktivitu pre celú rodinu!

Tajomstvo vytvárania týchto techník je veľmi jednoduché a výsledok je vždy potešením pre oko!

Ako ozdobiť vajcia na Veľkú noc

Mramorové škvrny

Jemne nakrájame cibuľové šupky a vložíme do nich vlhké surové vajcia. Každé vajce obalíme s niekoľkými vrstvami gázy alebo zabalíme do starých siloniek. Do hrnca s vodou pridáme aj pár kvapiek farbiva a vložíme do nej vajíčka. Necháme variť a potom opláchneme studenou vodou – odstránime gázu a opäť opláchneme. krásny vzor je na svete.

Tieňovanie

Môžete dosiahnuť krásny vzor aj týmto spôsobom. Vajcia namočíme do vody s farbivom. Pridajte rastlinný olej a vajíčka otáčajte v tekutine tak, aby bola škrupina čo najviac pokrytá mastnými škvrnami – čím viac, tým zaujímavejší vzor!

Rastlinné vzory

Prilepte listy alebo stonky malých rastlín na surové vajce a zabaľte ich do siloniek. Varte vo vode s farbivom alebo cibuľovými šupkami. Opláchnite a odstráňte obal aj rastlinky.

Hodvábne vzory

Staré hodvábne veci (napríklad kravaty) vám pomôžu vytvoriť úžasný vzor.  Zabaľte vajíčka na tesno do tejto látky a dajte variť do vody s tmavým farbivom. Potom odstráňte látku – vzor je na vajíčku.

Bavlnky

Pre túto metódu budete potrebovať farebné bavlnky a  trpezlivosť. Pevne zabaľte surové vajcia do niekoľkých odtieňov bavlniek, varte a potom odstráňte nit. Získate tak veľmi elegantný obrázok!

Čipkované kraslice

Ak chcete získať jemný a krásny vzor, budete potrebovať len bežnú čipku. Zbaľte do nej vajce a ponorte do vody s farbivom na niekoľko minút. Potom čipku jednoducho odstráňte a máte krásny vzor.

Voskované kraslice

Namaľujte vajcia jednotnou farbou a počkajte, kým celkom uschnú. Potom zapáľte voskovú sviečku a kvapkajte na škrupinku, prípadne horúci vosk nanášajte pomocou špáradla. Na rôzne odtiene použite aj sviečky s farebným voskom. Tiež rôzne odtiene získate zmenou farby podkladu. Vosk potom odstránime teplou vodou.

Môžete použiť aj voskovky a maľovať nimi na telú škrupinu vajec bez rpedchádzajúceho zafarbenia. Skúste sa, najmä s deťmi – budú potešení!

Dnes najobľúbenejšie