7 strečingových cvičení, ktoré vás natrvalo zbavia bolesti sedacieho nervu a chrbtice: Nemusíte platiť za masáž!

Stuhnutý krk a boľavé ramená sú pre mnohých z nás veľmi známe problémy. Dobrá vec je, že ak je táto bolesť spôsobená stresom, zlými sedacími zvykmi alebo nedostatkom činnosti, pravidelný strečing môže nielen pomôcť, ale dokonca priniesť aj trvalú úľavu. Môžu vám pomôcť s bolesťou, ale nezabúdajte, kľúčové slovo je pravidelnosť – práve tá je tajomstvom trvalého úspechu.

Uvoľnenie krku

Zrolujte uterák.

Položte si ho pod krk.

Nechajte vašu hlavu klesať smerom k podlahe a uvoľnite sa.

Zostaňte v tejto pozícii asi 10 minút – ak necítite bolesť, ak vás to začne bolieť, ukončite pohyb.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ťava

Kľaknite si na kolená a položte ich na šírku vašej panvy, položte ruky v bok, trup tela ťahajte smerom nahor a uvolnite dolnú časť chrbta. Potom sa nakloňte dozadu a dlaňami uchopte päty (alebo si položte dlane na chodidlá). S výdychom sa ohnete v hrudnej a krížovej oblasti a hlavu zakloníte dozadu.

Náklon

Sadnite si a nohy  naširoko rozkročte. Rukami sa nakláňajte dopredu dovtedy, kým vám to vaše telo dovolí. Opakujte niekoľkokrát. Účinok tejto pozície:

Posilňuje a omladzuje brušné svaly a spodnú časť chrbta

Naťahuje chrbtové stavce (v priemere sa dokáže chrbtica predĺžiť až o 7 cm)

Omladzuje nervy chrbtice, predovšetkým bedrovú oblasť

Žaba

Postavte sa na štyri. Pomaly sa nakláňajte dopredu – začnete cítiť intenzívne napätie vo vnútornej strane stehien. Po dosiahnutí maximálneho bodu sa zastavte. V prípade, že máte slabinovú prietrž alebo silné bolesti chrbta, dávajte si väčší pozor.

Výpady

Čupnite si a ruky položte na podlahu. Následne vyrovnajte ľavú nohu do strany. Pravé koleno by malo byť v jednej línii s pravým členkom. Špičku ľavej nohy nasmerujte tak, aby sa pozerala na strop.

Motýľ

Posaďte sa na zem do tureckého sedu s tým rozdielom, že jedno chodidlo sa bude dotýkať toho druhého. Vyrovnajte chrbát a jemne začnite tlačiť lakťami do kolien alebo len pritláčajte dlane do kolien.

Naťahovanie predlaktia

Vyrovnajte chrbát, jednu ruku dajte pred seba a druhou rukou tlačte do ohnutú dlaň smerom do vnútra.

Toto sú základné strečové cviky, ktoré vám pomôžu posilniť vaše svaly a zbaviť sa nepríjemných bolestí.