Je to naozaj sila: Stará rada, ako mať vlasy dlhšie a silnejšie za 1 mesiac – a budú krajšie ako zo salónu!

Dedičnosť je hlavným faktorom ovplyvňujúcim kvalitu vlasov. Životné prostredie, jedlo a starostlivosť majú samozrejme tiež svoj vplyv. Ak vám genetika nenadelila do vienka nádhernú hrivu, nemusíte zúfať. Existujú perfektné spôsoby, ako zlepšiť kvalitu vlasov, urýchliť ich rast a zmierniť vypadávanie vlasov. Je to čistá príroda.

ako urýchliť rast vlasov

Aby vlasy rástli rýchlejšie a stali sa hustými, lesklými a zdravými,. našli sme pre vás 7 masiek, ktoré dokážu pomôcť už  za 1 mesiac.

Ako vlasy rastú

ako rast vlasov

U väčšiny ľudí vlasy narastú každý mesiac približne o 1,5 cm , to znamená 0,35 mm každý deň. Existujú však aj spôsoby, ako prirodzený rast urýchliť a dokonca pomôcť aj kvalite vašich vlasov.

rýchly rast vlasov

...

Dôležité je vedieť, že v lete vlasy rastú rýchlejšie ako v zime. U niektorých ľudí je denný rast aktívnejší, ako v noci. Krásne vlasy riešia ženy už po celé tisícročia a ukazuje sa, že niektoré z prírodných metód ktoré dobre poznali, fungujú dodnes.

Ako urýchliť a zlepšiť kvalitu vlasov za 1 mesiac- staré rady, ktoré fungujú lepšie ako drahá kozmetika z obchodu!

vlasové masky

Tieto masky aplikujte 2x za týždeň po dobu 1 mesiaca.

Aloe

Rozkrojte aloe list a vytlačte gél. Votrite gél do korienkov masážnym pohybom. To pomôže šťave preniknúť hlbšie a rovnako zlepšíte aj krvný obeh. Takto nechajte pôsobiť  po dobu dvoch hodín, alebo nechajte túto jednoduchú masku na celú noc. Potom umyte zvyčajným spôsobom.
aloe pre vlasy

Jablkový  ocot

Po umytí vlasov obvyklým spôsobom použite jablčný ocot namiesto vášho obľúbeného kondicionéra. Neoplachujte, ale jednoducho nechajte prebytočnú tekutinu odtiecť. Vysušte vlasy.
jablkový ocot na vlasy

Vaječná bielko

Vyšľahajte dva bielky a túto penistú zmes naneste na vlasy a zabaľte do teplého uteráka. Nechajte pôsobiť asi 40 minút a potom umyte.
vaječný žĺtok na vlasy

Horčicový prášok

Zriediť 2 polievkové lyžice prášku v rovnakom množstve horúcej vody. Pridajte žĺtok, 2 lyžice lopúchového alebo olivového olej a 2 lyžičky cukru. Naneste na vlasy. Zabalte do plastového vrecka na 1 hodinu. Umyte.
horčica prášok na vlasy

Brandy

Rozmiešajte trochu brandy s vaječným žĺtkom a pridajte aj olivový olej. Aplikujte na korienky a naneste produkt po celej dĺžke. Nechajte pôsobiť asi tak hodinu a potom si umyte vlasy a vysušte ako zvyčajne.
vlasový koňak

Citrón

Zmiešajte šťava z polovice citróna a 1 lyžička lopúchového oleja, so šťavou z jedného citróna a žĺtkom. Zmes sa zahreje vo vodnom kúpeli. Na celú dĺžku naneste na vlasy teplý olej. Umyte za 1 hodinu.
citrón na vlasy

Škorica

Zmiešajte 1 polievková lyžica mletej škorice a 2 lyžice kokosového oleja dajte v nádobe na 15 minút do vodného kúpeľa. Potom  sa ochladí  na teplotu miestnosti a pridá sa 1 polievková lyžica vopred roztaveného medu. Zmes sa aplikuje do prameňov a opláchne sa po jednej hodine.