Obzvlášť v lete ju majte stále poruke: 7 prekvapivých spôsobov, ako vám cibuľa pomôže pri bolestivých problémoch!

Presvedčte sa, že cibuľa nepatrí len do našich receptov. Prezradíme vám zopár tipov, ako ju využiť aj celkom inak, ako ste zvyknutí.

Presvedčte sa, že cibuľa nepatrí len do našich receptov. Prezradíme vám zopár tipov, ako ju využiť aj celkom inak, ako ste zvyknutí. Môže vám pomôcť s niekoľkými veľmi nepríjemnými problémami. Najmä cez leto by ste mali mať niekoľko kúskov tejto základnej potraviny vždy v kuchyni. S týmto všetkým vám pomôže.

Upokojí detskú koliku

Tento recept je starý, no aj v dnešnej dobe si ho mamičky nevedia vynachváliť. Pri kolike a neutíchajúcom plači detí vyskúšajte cibuľovú vodu. Stačí jednoducho vyvariť cibuľu v hrnci s vodou a dieťaťu od jedného roka podáme v prípade koliky 1 lyžicu tejto vody. Hoci tento nápad oceňuje množstvo mamičiek, vždy sa poraďte s pediatrom.

Upokojí bolesť v krku

Bolesť v krku dokáže cibuľa vďaka antibakteriálnym a protizápalovým účinkom ľahko zažehnať. Vyskúšajte jednoducho zjesť niekoľko plátkov surovej cibule alebo použite cibuľový obklad – ten pomáha pri zápale priedušiek. Výborný je aj cibuľový sirup – cibuľová šťava s cukrom.

Prvá pomoc pri spálení od slnka

...

Zabudli ste sa natrieť pred pobytom na slniečku? Výbornou prvou pomocou je cibuľová šťava aplikovaná na postihnutú oblasť.

Pomôže zmierniť horúčku

Stará čínska metóda hovorí, že cibuľa dokáže zmierniť horúčku. Nejde však o konzumáciu cibuľových odvarov alebo dokonca surovej cibule. V skutočnosti by ste si mali niekoľko kúskov cibule vložiť do ponožiek a nechať pôsobiť na nohy cez noc. Neodporúčame však ako náhradu za klasické metódy zmiernenia horúčky – predovšetkým pri vysokej horúčke.

Pomôže vám lepšie spať

Nespavosť môže byť skutočne ochromujúci stav. Ak nechcete hneď siahať po liekoch, vyskúšajte túto jednoduchú metódu. Nakrájajte cibuľu a uložte ju sklenenej misky vedľa vás. Zakaždým keď sa prebudíte, nadýchajte sa cibuľovej vône. Dokáže vás rýchlo upokojiť a uspať.

Pomôže pri uštipnutí včelou alebo osou

Stačí, ak prekrojíte cibuľu na polovicu, alebo si hrubší plátok priložíte na uštipnuté miesto. Nechajte chvíľu pôsobiť a cibuľa vám pomôže odstrániť toxíny, zmierni bolesť a opuch.

Proti komárom

Ak chcete mať od komárov pokoj, mali by ste vedieť, že tie doslova nenávidia vôňu cibule. Ak ste častým terčom krvilačných potvoriek a nechystáte sa práve do spoločnosti, ale napríklad len na obed v záhrade, potrite si zápästia a pulzujúce miesta na krku trochou cibuľovej šťavy.

zdroj: tiphero