7 dôvodov prečo sú tepelné čerpadlá vzduch/vzduch vhodným zdrojom tepla pre rekreačné objekty

Na nižšie uvedených riadkoch vám povieme, prečo je tepelné čerpadlo vzduch/vzduch vhodným zdrojom tepla pre rekreačné objekty a prečo by ste si z ponuky tohto typu čerpadiel mali vybrať IVT Nordic Inverter.

Na začiatok je potrebné povedať, že tepelné čerpadlá na svoju prevádzku potrebujú elektrickú energiu, tento zdroj tepla tak nie je možné inštalovať do objektov, ktoré nedisponujú elektrinou.

Bezobslužná prevádzka

Tepelné čerpadlá vzduch/vzduch si sami berú vzduch z okolia a ten následne ohrievajú vo výmenníku. Tento zdroj tepla tak nevyžaduje pravidelné „prikladanie“.

Jednoduchá inštalácia

Inštaláciu vnútornej i vonkajšej jednotky tepelného čerpadla zvládne priemerne manuálne zručný jedinec. Distribúcia vzduchu do interiéru prebieha prostredníctvom jednotky umiestnenej na stene, nie je teda potrebné vykonávať v interiéri stavebné úpravy spojené s prípravou vykurovacieho systému (napr. radiátory).

Temperovanie objektu

Tepelné čerpadlo IVT Nordic Inverter vie udržiavať teplotu v rekreačnom objekte na 10 ° C, nemusíte sa teda báť, že vám mráz poškodí vybavenie interiéru.

Ovládanie mobilným telefónom

Tepelné čerpadlo IVT Nordic Inverter možno ovládať prostredníctvom mobilného telefónu, kedy čerpadlu pošlete pokyn na vykurovanie interiéru jednoducho SMS správou. Vy tak budete vždy prichádzať do krásne vyhriatych miestností.

Slúži aj ako klimatizácia

Nehnuteľnosti z dreva majú tú nevýhodu, že rýchlo nasajú teplo z okolia. Vnútri rekreačného objektu tak môže byť veľmi rýchlo nepríjemne vysoká teplota. Tepelné čerpadlá so systémom vzduch/vzduch vie pracovať ako klimatizácia, ktorá vám teplotu v miestnostiach zníži na vami požadovanú teplotu.

Funkcia odvlhčovania

Neviete si rady s vlhkosťou v miestnostiach v čase, keď ste preč a nemôžete poriadne vetrať? IVT Nordic Inverter je vybavený funkciou odvlhčovania, starosti so zvýšenou vlhkosťou a jej negatívnymi následkami tak ľahko a rýchlo vyrieši za vás.

Vysoký výkon a nízka spotreba a elektrickej energie

IVT Nordic Inverter je podľa testu energetickej agentúry Energimyndighetem (test z roku 2012) tepelným čerpadlom s najvyšším výkonom a najvyššou dosiahnutou úsporou vo svojej triede.

Picture of Inzercia

Inzercia

Platená inzercia. Články s týmto označením nie sú redakčným obsahom portálu. Viac informácií o možnostiach spolupráce nájdete na www.dobremedia.sk.

Dnes najobľúbenejšie