Dajte jej šancu len na 1 týždeň: Ľahšia až o 7 kíl, zbavíte sa nafúknutého bruška aj vyrážok na tvári!

Je známym faktom, že ak uhorky uhorky konzumujete pravidelne, môžete si výrazne zlepšiť svoje trávenie a celkovú činnosť tráviaceho systému. Uhorka stimuluje metabolizmus, prispieva k rýchlejšiemu spaľovaniu tukov a zabraňuje ich usadzovaniu v našom tele. Okrem toho má však aj mnohé iné blahodárne účinky na  aj na krásu. Všetky ich spája 7-dňová uhorková diéta. nejde však o žiadnu drastickú diétu či hladovanie. Podstatou je prečistenie organizmu, naštartovanie metabolizmu, odstránenie problémov s trávením a nafúknutým bruškom. Očistný efekt sa prejaví aj na vašej tvári – zbavíte sa vyrážok a nezdravo vyzerajúcej pokožky.

Ako vyzerá 1 deň takéhoto stravovania?

Raňajky:

Tanier uhorkového šalátu a 2 vajcia uvarené natvrdo. Túto variantu raňajok môžete striedať tak, že vajcia vymeníte za celozrnné pečivo, aelbo kvalitnú kuraciu šunku.

Desiata:

Striedajte jablko, broskyňu, alebo 5 kusov sliviek.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Medzi jedlami:

Uhorkové smoothie

Obed:

Uhorkový šalát  (1 miska) a opečené celozrnné pečivo – alebo uhorkový šalát a varené, pečené alebo na pare pripravené chudé mäso (kuracie, morčacie)

Večera

Musí byť minimálne 2 hodiny pred spánkom – 300 g ovocia podľa vlastného výberu (okrem banánov , manga a kokosu).

Kedykoľvek počas dňa si môžete dať čerstvú uhorku. Ak pocítite hlad, môžete si dať vajce uvarené natvrdo alebo kúsok celozrnného pečiva.

Recept na uhorkový šalát:

1 uhorku nakrájanú na kolieska zmiešame s troškou soli a čierneho korenia. Pridáme 1 téglik bieleho jogurtu a posypeme nadrobno nakrájanou jarnou cibuľkou.

Recept na uhorkové smoothie:

1 uhorku nakrájame, pridáme 1 nakrájané zelené jablko, hrsť čerstvého špenátu a 1 cm čerstvého zázvoru – rozmixujeme a pijeme tesne pred obedom.

Aké sú výsledky?

Stravovanie sa odporúča dodržať 1 týždeň.

  • úbytok na váhe až 7 kg,
  • odstránenie zažívacích problémov – nafukovania, pálenia záhy a plynatosti,
  • úprava pomalého trávenia – odstránenie zápachy a zlepšenie činnosti čriev,
  • prílev energie,
  • zlepšenie kvality pleti,
  • posilnenie imunity.