Netrápte sa brušákmi z ktorých len bolí chrbtica: 6 top cvikov pre ploché brucho, ktoré môžete cvičiť na stoličke!

Skĺbiť pracovné a iné povinnosti s pravidelným cvičením, nákupom špeciálnych potravín a prípravou fit jedál, je pre bežných ľudí náročné.

Brušný tuk či väčšie spodné brucho je nočnou morou najmä žien, ktoré sa ho často nevedia zbaviť ani pri tej najväčšej snahe. Posilňovanie, kardio, správna strava – niekedy akosi nič nepomáha. Profesionálna trénerka Denise Austinová preto prezradila štyri jednoduché triky, ako sa dopracovať k peknému a štíhlemu bruchu. Stačí vám k tomu len stolička.

Dá sa to aj v práci

Na to, aby ste sa tuku na bruchu, ktorý sa tam dokáže usadiť naozaj tvrdohlavo, raz a navždy zbavili, je potrebný pravidelný tréning a prísne obmedzenia v stravovaní. Pokiaľ pracujete v modelingu, môžete si pestovať takýto životný štýl, pre väčšinu žien i mužov je to takmer nemožné. Skĺbiť pracovné a iné povinnosti s pravidelným cvičením, nákupom špeciálnych potravín a prípravou fit jedál, je pre bežných ľudí náročné. Skúste preto cviky od fitnes guru Denise, ktoré sú vhodné aj do kancelárie.

1. Objímajte kolená

Na prvý pohľad jednoduchý cvik, ktorý je však účinný na problematické spodné brucho. Seďte vyrovnane a striedavo priťahujte kolená k hrudi, pričom si ich objímete rukami, čím ťah zosilníte. Opakujte 20-30x.

2. Dvíhajte kolená

Sadnite si na kraj stoličky a rukami sa chyťte opierok. Nohy, ktoré máte spojené, dvíhajte smerom k hrudi, pričom ich nesmiete vystierať. Opakujte 20-30 x.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

3. Dvíhajte kolená do strán

Tento cvik je podobný ako cvik číslo 2, no s tým rozdielom, že sa musíte vytočiť do strany, aby ste posilňovali bočné brušné svaly. Ostaňte vystretí a nezabúdajte vymeniť strany.

3. Koleno – lakeť

Tento cvik je podobný ako klasické brušáky, akurát ho robíte v sede. Ruky si spojíte za hlavou a striedavo sa natáčame tak, aby sme spojili lakeť s kolenom opačnej nohy. Opakujte 10-20 x.

4. Vykrúcajte sa do strán

Pri tomto cviku nezapájate nohy, ale trup a ramená. Seďte s nohami mierne od seba, ruky ohnite v lakťoch a vytáčajte sa do strán. Opakujte 10-20 x.

5. Ruka noha

Sadnite si na koniec stoličky, tak aby ste mali rovnováhu. Nakláňate sa tak, aby sa vystretá pravá ruka dotkla šičky ľavého chodidla a naopak. Vždy pritom dbajte na vystretú chrbticu. Perfektné na spaľovanie tukov v oblasti bedier a spodku bruška. Opakujte 20 – 30 x.

6. Bonusové cvičenie – udržte sa na rukách

Možno no nezvládnete hneď, no keď sa vám to podarí, je to dobré znamenie že napredujete.

Zodvihnite celé telo tak, aby ste ruky mali čo najviac vystreté. Je to akoby ste sedeli nad stoličkou. Uistite sa, že stolička je dostatočne pevná. Zotrvajte v polohe 15 sekúnd. Opakujte 4x.

Sériu urobte aspoň raz denne, ideál je 3 x počas dňa. Vtedy je vplyv na formovanie brušného svalstva najrýchlejší. Cviky sú výborné aj na prekrvenie organizmu počas sedenia. Zvyšujú koncentráciu aj pracovnú výkonnosť. Poteší sa teda aj váš šéf!

zdroj: brightside