6 domácich receptov, ktoré vás zbavia otravného hmyzu!

Letné mesiace sú pre mnohých z nás najkrajším obdobím v roku. Radosť z oddychu a teplého počasia nám však dokáže spoľahlivo prekaziť všadeprítomný hmyz. Poradíme vám, ako sa zbaviť otravných komárov, ôs a mravcov, ktoré sú našimi nezvanými spoločníkmi v období letných mesiacov.

Pasca a odpudzovač ôs

Poznáte to, chcete si v pokoji vychutnať obed na terase, alebo obľúbený letný drink a zrazu sa z ničoho nič prihrnú otravné osi, ktoré si silou mocou uzurpujú vaše dobroty. Všetci vieme, že brániť sa týmto čierno-žltým teroristom veľmi nevypláca. V boji totiž rady vytasia poriadne ostré zbrane – žihadlá, ktoré okrem bolesti spôsobujú aj celú radu nepríjemných alergických reakcií. Vyskúšajte 2  účinné domáce návody, ktoré vám pomôžu držať si nepríjemné osy čo najďalej od tela.

Pasca na osy

Potrebujeme:

Prázdnu 2 litrovú plastovú fľašu

Lepiacu pásku

Rastlinný olej

Sladkú tekutinu (vodu s cukrom, džús, malinovku)

Drôtik alebo špagát na zavesenie

Postup:

Ostrým nožom odrežeme vrchnú časť fľaše. Rukou alebo štetcom natrieme vnútorné steny fľaše olejom, čo zabráni hmyzu, aby sa vyšplhal von. Do spodnej časti fľaše vlejeme sladkú vodu (asi do výšky 5-7 cm). Vrchnú časť vložíme do spodnej časti (bez vrchnáka) a oblepíme lepiacou páskou. Pascu môžeme položiť na ľubovoľné miesto, prípadne zavesiť pomocou špagátu či drôtu.

Soda Bottle Hornet Traps

Odpudzovač ôs

Potrebujeme:

Horúcu vodu

Cesnak

Špongiu

Klinčeky

Postup:

Do menšej misky (príp. hlbokého taniera) vlejeme horúcu vodu a vložíme špongiu. Pridáme klinčeky a na vrch špongie navrstvíme prelisovaný cesnak.

Pasca a odpudzovač komárov

Otravné bzučanie a nepríjemné štípance po celom tele. To sú neklamné znaky, že o vašu izbu sa počas noci delíte s nezvanými hosťami – komármi. Zbavte sa ich jednoducho, rýchlo a predovšetkým bez toxických chemikálií.

Pasca na komáre

Potrebujeme:

2 litrovú plastovú fľašu

Lepiacu pásku

1 šálku vody

1/4 šálky hnedého cukru

1 g sušených kvasníc

Postup:

Ostrým nožom odrežeme vrchnú časť fľaše. Vrchnú časť vložíme do spodnej časti (bez vrchnáka) a oblepíme lepiacou páskou. Cukor zmiešame s horúcou vodou a necháme vychladnúť. Roztok nalejeme do fľaše a pridáme droždie. Necháme rozpustiť a obe časti fľaše zlepíme lepiacou páskou. Hotovú pascu umiestnite tam, kde máte s komármi najväčší problém.

Odpudzovač komárov

Potrebujeme:

2 limetky

Hrsť klinčekov

Postup:

Limetky prekrojíme na polovicu a do dužiny zapichneme klinčeky. Položíme na nočný stolík, alebo vonkajší stôl či terasu.

Lime-and-Clove-Mosquito-Repellant-

Ako sa zbaviť mravcov?

Keď sa objaví jeden, razom máte doma celú kolóniu. Mravce sú malé ale zato nezastaviteľné tornádo, ktoré si vybralo vašu domácnosť ako hojnú zásobáreň potravín pre celé spoločenstvo. Ak vás táto nedobrovoľná charita prestala baviť a radi by ste sa mravcov konečne zbavili, prinášame vám 2 účinné tipy.

Pasca na mravce

Potrebujeme:

½ l vody

1 lyžicu cukru

2 lyžice droždia

Postup:

Cukor a droždie necháme rozpustiť vo vode. Zmes vlejeme do plochých nádob a rozmiestnime na miesta v byte, kde sa mravce zvyknú najčastejšie  objavovať.

Ďalším účinným postupom v boji proti mravcom je posypať ich cestičky soľou, vápnom alebo práškom do pečiva.

Prečítajte si aj: Prvá pomoc pri uštipnutí včelou a osou. Viete, čo robiť pri uštipnutí do krku?

Pavla

Pavla

Má rada všetko nové, originálne a kreatívne :-)

Dnes najobľúbenejšie