6 aktivít, ktoré sú ako stvorené na studené jesenné večery

Leto sa oficiálne skončilo a my sme vstúpili do chladnejšej polovice roka. Akonáhle sa vonku výrazne ochladí a slnko zapadá skôr, viac nás láka tráviť čas vo vnútri v našich domácnostiach. Ak rozmýšľate, čo robiť počas dlhých jesenných večerov, nechajte sa inšpirovať.

Prinášame vám 6 aktivít, ktoré môžete robiť počas studených jesenných večerov. Je však možné, že sa ich nebudete chcieť vzdať ani v lete.

1. Urobte si filmový večer

Sledovanie filmov či seriálov, ktoré vás dokážu vtiahnuť naplno do deja, je ideálnou činnosťou v tomto sychravom období. Filmový večer si môžete vychutnať s partnerom, rodinou, priateľmi, ale pokojne aj sami – vždy je to skvelá voľba. Jediné, čo potrebujete, je dostatok miesta na sedenie, pukance a nejaké tie drinky. A, samozrejme, rýchly internet na doma, ktorý vám nebude sekať.

2. Uvarte si netradičné jedlo

Vopred si naplánujte, čo uvaríte, nakúpte si všetko potrebné a urobte si doma s partnerom alebo blízkymi recept, ktorý ste ešte nikdy predtým neskúsili. Nebojte sa ísť ani do náročnejších receptov, možno budete prekvapení, ako výborne sa vám podaria!

3. Urobte si čas na seba a zrelaxujte sa

Nič nenavodí náladu na príjemný večer ako vonné sviečky a svetielka. Položte ich na stolík, police či okno a vychutnávajte si v pokoji jemné svetlo a lahodnú vôňu, ktorú šíria. Vsaďte na bohaté a teplé vône, ako je bergamot, kadidlo či jantár, prípadne vianočné vône škorice a granátového jablka. Uvarte si teplý čaj, ktorý vás zahreje. Môžete si zapnúť príjemnú relaxačnú hudbu, ktorá celú atmosféru ešte umocní. Upokojte svoje myšlienky, vypustite všetko negatívne a relaxujte. Skúsiť môžete aj horúci kúpeľ v obklopení sviečok.Takto strávený čas vám prinesie vyrovnanosť aj do ďalších dní.

4. Zahrajte si stolové hry

Spoločenské hry sú skvelou možnosťou, ako vyplniť jesenné večery. Zavolajte svojich priateľov a urobte si večer plný hier. Každý môže priniesť jednu alebo dve hry, vy pripravte nejaké občerstvenie a nápoje, a užite si zábavu.

5. Nájdite si nové hobby

Kedy je lepší čas začať s nejakým koníčkom, ak nie teraz, keď máte viac voľného času? Naučte sa čokoľvek, o čom snívate už dávno, ale nikdy ste na to nemali dostatok energie či času. Naučte sa šiť, hrať na klavír, hovoriť po taliansky či piecť cheesecaky. Kvalitné online kurzy ponúka napríklad portál Udemy alebo Coursera, takže chodiť nemusíte nikam.

6. Začnite s podnikaním

Ak už dlhšie po večeroch vyrábate hračky pre deti alebo vypekáte zákusky, porozmýšľajte nad vlastným biznisom. Alebo máte nejakú schopnosť, pre ktorú vás všetci obdivujú? Možno viete dobre zorganizovať dovolenku alebo máte vlohy na koučing. Spravte si počas jesenných mesiacov aspoň prieskum alebo si nájdite informácie ohľadom podnikania vo vašom odbore.

Picture of Inzercia

Inzercia

Platená inzercia. Články s týmto označením nie sú redakčným obsahom portálu. Viac informácií o možnostiach spolupráce nájdete na www.dobremedia.sk.

Dnes najobľúbenejšie