Rastlinku dáme do tepla a na svetlo – len zalievame.
Po 14 dňoch sa objavia nové výhony – na spodku, ale aj na odštipnutom vrchole. To je znakom, že rastlinka naberá silu a bude úžasne rozvetvená. Dlhšie výhonky opäť zaštipneme a môžete presadiť do kvetináča.
Do črepníkov navrstvíme substrát pre pelargónie a primiešame doň perlit – ten je výborný prevzdušňovač pôdy, zadržiava vlahu a uchováva aj živiny z hnojenia. Ak máte dlhší kvetináč (cca 60 cm) dáme 5 rastliniek.
Nasledujúce 2- 3 týždne necháme rásť na slniečku – na noc dáme do tepla, ak sú noci ešte chladné. Počas tohoto obdobia stále zaštipujeme dlhšie výhonky a aj všetky puky, ktoré sa objavia. Dávame na miesto s polotieňom, za vetrom.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“


