Každú jamku ošetríme nasledovným spôsobom – navrstvíme do nej hrsť humusu, dve lyžice popola, hrsť zeminy a všetko zmiešame. Potom celú túto zmes zalejeme vriacou vodou a necháme 10-12 minút stáť. Potom dáme do každej jamky semienka 5-7 semienok uhoriek a zhrnieme pôdou – už viac nezalievame.
Jamky je dobré prikryť vrchnou časťou plastovej fľaše, ak vysievame v otvorenom teréne. Prípadne, na noc, ak má byť chladno aspoň zakryjeme ochrannou fóliou. Zalievanie je počas pestovania vhodné vždy na večer.
Semienka zvyknú podľa mojej skúsenosti vyklíčiť asi za týždeň – ale je to variabilné, aj podľa toho, či vysievate do skleníka, alebo do záhrady.
Ja takto pestujem roky – časť uhoriek predpestujem v skleníku a neskôr presadím do záhrady, ale väčšiu časť vysievam priamo do záhrady a používam plastové fľaše ako mini skleníčky (keď majú uhorky 2-3 lístky, takéto provizórne skleníky môžete odstrániť). Ja už nekupujem žiadnu inú výživu ani hnojivá, táto metóda je vraj dobrá hlavne tam, kde sú ťažšie pôdy.
Juraj H.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“


