5 tipov, ako si perfektne usporiadať skriňu alebo šatňu

Topánky máte uložené v botníku, časť oblečenia v skrini a niečo zase v komode v spálni? Šatňa premení každodenné obliekanie na rituál, na ktorý sa budete každé ráno tešiť. Prečítajte si tipy, ako zariadiť šatňu, aby bola funkčná, prehľadná a hlavne prispôsobená na mieru vašim potrebám.

Na budovanie šatne v spálni sú ideálne šatníkové skrine s posuvnými dverami. Zrkadlá na nich vám potom pomôžu opticky zväčšiť priestor. Ak máte v spálni dostatok miesta, nešetrite ním. S veľkým zrkadlom, toaletným stolíkom, štýlovým botníkom alebo taburetom sa zo šatne stane kútik, kde sa môžete venovať len sami sebe.

1. Zaobstarajte si do skrine praktické vychytávky

Upravte si šatníkovú skriňu tak, aby vyhovovala vášmu štýlu a potrebám. Úložné šatníkové systémy potom prispôsobte svojmu šatníku na mieru. Pri ich výbere sa zamyslite nad tým, akým spôsobom si oblečenie skladáte, čo vám v skrini zaberie najviac miesta a aké kúsky chcete mať na očiach. Zatiaľ čo milovníci fitness potrebujú dostatok políc na oblečenie a doplnky, zberatelia hodiniek a slnečných okuliarov sa nezaobídu bez zásuvky s organizérmi. Čo sa týka ukladania oblečenia, ideálnou cestou je mať v šatni vyváženú kombináciu zásuviek, políc i šatníkových tyčí.

2. Stavte na tie správne farby

Nábytok do šatne by mal byť vo svetlých odtieňoch, ktoré úzky priestor opticky prevzdušnia. Podlaha, výmaľba aj vybavenie by samozrejme malo ladiť so štýlom, v akom je zariadená spálňa. Miestnosť potom môžete vyšperkovať kožušinovým kobercom, exotickou tapetou alebo farebnými škatuľami na ukladanie vecí.

3. Vystavte si tie najobľúbenejšie kúsky

Máte v šatníku vzácne kúsky od svetových dizajnérov? Schovajte ich do transparentných úložných boxov. Vaše cenné módne úlovky tak budete mať pekne na očiach, ale zároveň budú chránené pred prachom.

4. Posvieťte si na svoje módne kreácie

Pri plánovaní šatne je dôležité myslieť aj na osvetlenie. Skvelým riešením je kombinácia bodových LED diód v policiach a hlavného osvetlenia, ktoré priestor zalejú rovnomerným svetlom. Praktické sú tiež LED pásiky, ktoré vám skvele posvietia na šperky a doplnky v zásuvkách, takže na prvý pohľad budete vedieť, ktoré kúsky vyladia váš outfit k dokonalosti.

5. Majte šatník perfektne usporiadaný

Horná polica sa hodí na skladovanie sezónneho oblečenia, do výšky očí je potom vhodné dať oblečenie, ktoré nosíte najčastejšie. Dolnú časť šatne využite na uloženie topánok a do šuplíkov schovajte doplnky, spodnú bielizeň aj tričká. Čím plytšie zásuvky vyberiete, tým viac usporiadaný šatník bude.

Picture of Inzercia

Inzercia

Platená inzercia. Články s týmto označením nie sú redakčným obsahom portálu. Viac informácií o možnostiach spolupráce nájdete na www.dobremedia.sk.

Dnes najobľúbenejšie