Liečivú silu nájdete v kuchyni: Týchto 5 prírodných bojovníkov rozpustí hlien takmer na počkanie!

Hlavnými príčinami kašľa, aj dýchacích problémov sú upchaté dutiny a dýchacie cesty v dôsledku nahromadeného hlienu. Ako uvádza portál smakdnia, v priebehu infekcie sa uvoľní nadmerné množstvo hlienu, čo vedie ku kašľu a nádche. Spravidla je tento stav sprevádzaný aj ďalšími príznakmi, ako sú horúčka a slabosť. Vďaka týmto prírodným pomocníkom sa však dokážete zbaviť hlienu oveľa rýchlejšie a váš stav sa bude rýchlo zlepšovať.

1. Kurkuma

Účinná látka kurkumín, ktorý je obsiahnutý v kurkume, vďaka svojim antiseptickým a antibakteriálnym vlastnostiam eliminuje baktérie a znižuje množstvo sekrétov. Zároveň tiež posilňuje imunitný systém.

Lyžičku kurkumy pridajte do pohára s teplou vodou, pridajte pol lyžičky soli a premiešajte. Vykloktajte si hrdlo 3-krát denne po dobu niekoľkých minút a vďaka tomu zmiernite infekciu a podporíte jej liečbu.

2. Med a citrón

Kombinácia citrónu a medu zmierňuje problémy s dýchaním a má silné antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. Tieto vlastnosti stimulujú imunitný systém a eliminujú infekcie.

...

Zmiešajte lyžicu kvalitného medu a 2 lyžice citrónovej šťavy a užívajte zmes 3-krát denne. Liečbu môžete podporiť pitím bylinných čajov s medom a citrónom.

3. Slaná voda

Na zmiernenie bolesti hrdla a odstránenie hlienu si dvakrát denne vykloktajte hrdlo teplým soľným roztokom.

Pridajte pol až trištvrte lyžičky soli do pohára filtrovanej vody a dobre premiešajte, kým sa soľ úplne nerozpustí. Dajte si malé množstvo do úst a hlavu zakloňte mierne dozadu. Kloktajte po dobu 1 minúty, ale neprehltnite.

4. Inhalácia

Inhalácia horúcej pary zriedi hlien v pľúcach a pomáha ho vylúčiť z tela.

Vodu prevarte, pridajte lyžičku tymianu a nechajte pár minút prevariť pod pokrievkou. Zakryte si hlavu dekou alebo osuškou, odokryte pokrievku a nakloňte sa nad hrniec. Opakujte niekoľkokrát denne a pre lepší účinok môžete pridať aj pár kvapiek obľúbeného éterického oleja, ako napríklad olej z čajovníka.

Veľmi účinné je aj vdychovanie výparov z cesnaku a sódy.

5. Zázvor

Zázvor má silné antivírusové a antibakteriálne účinky, lieči hrdlo, aj infekcie dýchacích ciest.

Jedzte 3 – 4 plátky zázvoru denne a pite niekoľko šálok zázvorového čaju.

Na prípravu zázvorového čaju pridajte do hrnca s vriacou vodou 6 plátkov zázvoru. Povarte 5 minút na strednom ohni a keď čaj vychladne, pridajte lyžičku medu.

Aby ste zabránili opätovnej tvorbe hlienu, pomôžu aj jedlá korenené napríklad kajenským korením, čili, alebo tiež s väčším množstvom cesnaku.

Prajeme veľa zdravia!

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay