Máte doma príliš vysokú vlhkosť a pleseň? Spoznajte 5 rastlín, ktoré pohlcujú vlhkosť ako divé!

Nadmerná vlhkosť v byte? Zabezpečte si niektorú z týchto 5 rastlín, dokážu divy!

Je známe, že nadmerná vlhkosť vzduchu v byte je pôvodcom rôznych nepríjemností – výskyt plesne, nezdravé ovzdušie a večne zarosené okná. To nie je práve to, čo potrebujeme pre zdravé prostredie v našich domovoch. Našťastie, exitujú isté druhy rastlín, ktoré vám pomôžu odstrániť nadmernú vlhkosť už len tým, že ich máte v byte. Je to najjednoduchšie riešenie, ako proti nadmernej vlhkosti bojovať bez prostriedkov z obchodu. A čo je najlepšie, nemusíte ich tak často zalievať. Vlhkosť si z ovzdušia pritiahnú ako magnet!

Lopatkovec

Lopatkovec miluje vlhkosť a vlhké prostredie. Vlhkosť získava z vodných pár v ovzduší a absorbuje ich vo svojich vnútorných fyziologických procesoch. Ich výsledkom je produkcia kyslíka a eliminácia škodlivých látok v ovzduší.

Chamédorea úhľadná

Trpasličia palma – ako sa tiež táto rastlina zvykne nazývať, potrebuje pre svoj život veľmi vysokú vlhkosť a preto je vhodná na pestovanie aj v kúpeľni. Táto rastlina jednoducho miluje vlhkosť viac ako svetlo, získava ho zo vzduchu a premieňa na prospešné látky.

Brečtan

Rastlina, ktorú môžete pestovať aj v závesných kvetináčoch, dokáže pohlcovať vlhkosť aj vo vyšších úrovniach, čo prospieva napríklad stenám – eliminuje vznik plesní. Brečtan absorbuje vodné pary, ktoré stúpajú do vyšších úrovní miestnosti a chráni tak predovšetkým teplé a vlhké miesta, ktoré sú náchylnejšie na vznik plesne.

Izbová papraď

Absorbuje prebytočnú vlhkosť zo vzduchu a tým prispieva k prirodzenej regulácii nadmernej vlhkosti. Postavte ju k oknám, alebo na miesta, kde je s nadmernou vlhkosťou problémom.

Tilandsia

Podobne ako orchidea, aj táto rastlina má vzdušné korene. Na rozdiel od orchidey, táto rastlina dokáže zo vzduchu pohlcovať omnoho väčší podiel vlhkosti. Ideálna je teda na pestovanie v kúpeľni alebo miestnostiach, kde je vyššia vlhkosť vzduchu. Rastlina ju priťahuje ako magnet!

Dnes najobľúbenejšie