5 prírodných liekov, ktoré ochránia celú rodinu pred chrípkou a nachladnutím!

Aby dokázalo naše telo úspešne bojovať proti vírusom a baktériám, je nevyhnutné, aby imunitný systém správne fungoval. Základom je zdravý životný štýl a nie je na škodu poznať prírodné spôsoby, ako posilniť obranyschopnosť organizmu. Dnes máme pre vás 5 zaručených tipov z portálu doctorulzilei, ako ochrániť svoju rodinu pred chrípkou a nachladnutím!

Klinčeky

Klinčekový čaj je možné konzumovať preventívne, ale aj počas choroby. Vložte 2 – 3 klinčeky do šálky + akýkoľvek čaj a zalejte vriacou vodou (klinčeky nevarte, iba ich sparte). Môžete konzumovať čaj, aj klinčeky (stačí ich rozhryznúť a prehltnúť).

Klinčeky sú antiseptické, antibakteriálne, analgetické, protizápalové, antitrombotické, antioxidačné a podporujú trávenie. Obsahujú zlúčeniny, ktoré pomáhajú imunitnému systému zvyšovaním počtu bielych krviniek. Okrem toho pomáhajú bojovať proti veľkému množstvu patogénov.

Ďalší spôsob ako konzumovať klinčeky: 

3 klinčeky opečieme na panvici bez oleja, dobre ich zomelieme a prášok zapijeme čajom s lyžičkou medu.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Echinacea

Rastlina, ktorá pomáha správnemu fungovaniu imunitného systému, funguje efektívne ako antivírusové činidlo. Echinacea pomáha v boji proti infekciám a dodáva telu potrebné antioxidanty, ktoré posilňujú imunitný systém. Pomáha zmierniť príznaky nachladnutia a chrípky. 

Ženšen

Nedávna štúdia ukázala, že ženšen okrem pomoci celému telu, pomáha aj pri predchádzaní a zmierňovaní chrípky. Účinne bojuje proti vírusom, ktoré napádajú pľúca a preto je skvelým bojovníkom proti chorobám dýchacích ciest.

Koreň ženšenu obsahuje látky, ktoré zlepšujú celkový stav tela, pomáhajú zmierňovať zápaly, chudokrvnosť, posilňujú imunitný systém a znižujú stres. Ženšen stimuluje činnosť bielych krviniek, ktoré bojujú proti bakteriálnym a vírusovým infekciám. 

Oregano

Táto bylinka je špecifická svojou príjemnou vôňou, je výborná na dochucovanie jedál a zároveň funguje ako prírodné antibiotikum. Pomáha zmierniť zápal prínosových dutín, bojuje proti bolesti hrdla a všeobecne pri nachladnutí a chrípke. Oreganový olej má silný účinok na bežné patogénne baktérie, ako sú stafylokoky, E coli a listéria.

Zázvor

Koreň zázvoru môže pomôcť telu mnohými spôsobmi, od zmiernenia nevoľnosti až po boj proti upchatému nosu. Môže sa užívať vo forme čaju, tabliet alebo sa môže pridávať do jedla.

Dobrým riešením je aj difúzia určitých éterických olejov, ktorá je veľmi účinná v prípade chrípky, prechladnutia a vírusov. Najdôležitejšie sú eukalyptus, škorica, klinčeky, rozmarín a citrón.

Prajeme veľa zdravia!

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay