5 nezvyčajných využití peny na holenie, o ktorých väčšina ľudí netuší!

Pena na holenie nie je ani zďaleka len obyčajným kozmetickým prostriedkom. Budete prekvapení, čo všetko dokáže!

 

Vedeli ste, že pena na holenie môže byť skvelým pomocníkom v domácnosti? Dokáže odstrániť mastné škvrny, pomôže s vŕzgajúcimi dverami a vynikajúca je aj na rýchle čistenie. Presvedčte sa, že je to omnoho viac ako len obyčajný kozmetický prostriedok.

Vyčistí batériu

Jednoducho a rýchlo vyčistí stopy od zaschnutých kvapiek vody a kovovému povrchu dodá krásny lesk. Stačí naniesť na povrch, nechať chvíľu pôsobiť a zotrieť.

Koniec vŕzgajúcim dverám

foam uses

Ak nemáte poruke mazivo, skvele pomôže aj obyčajná pena na holenie. Jednoducho ju natrieme na pánty, necháme pôsobiť 10 minút a zotrieme.

Odstráni farbu z rúk

Ak pri maľovaní nepoužívate ochranné rukavice, nevyhnete sa tomu, aby vaše ruky neboli zababrané od farby. Navyše, keď farba zaschne, môže byť problém odstrániť ju. Aj s týmto problémom vám skvele pomôže pena holenie. naneste ju na ruky, pošúchajte a umyte. Po farbe neostane ani stopy.

...

Na zahmlené zrkadlo

Ak ste sa práve sprchovali a teraz máte beznádejne zahmlené zrkadlo, vyskúšajte jednoduchý trik. Vyleštite zrkadlo penou na holenie. Pena vytvorí na povrchu zrkadla ochrannú vrstvu, na ktorej sa kvapôčky vody neusadia a zrkadlo tak ostane priehľadné.

Odstráni škvrny

1

Vedeli ste, že obyčajná pena na holenie je skvelým odstraňovačom škvŕn od make-upu, kečupu, červeného rúžu, paradajkovej šťavy alebo mastného krému? Naneste na škvrny trochu peny a vmasírujte do týchto miest. Potom škvrnu opláchnite čistou vodou alebo vyperte ako zvyčajne.