Len 5 minút v posteli, to je všetko: 5 úžasných cvikov pre ženy, ktoré chcú krásnu postavu bez zničených kĺbov!

Nemusíte sa ani len postaviť z postele. 5 minút každý deň pred spaním a s vaším telom to dokáže úžasné veci. úbytok centimetrov v páse však nie je jediným benefitom.

Nemusíte sa ani len postaviť z postele. 5 minút každý deň pred spaním a s vaším telom to dokáže úžasné veci. úbytok centimetrov v páse však nie je jediným benefitom. Bude sa vám omnoho lepšie spať a pomôžete aj svojej chrbtici. Neváhajte a vyskúšajte toto extrémne účinné cvičenie. Nebudete sa stačiť diviť.

Dvíhanie panvy

Dvíhanie panvy je jedným z najefektívnejších cvičení na brucho. Ležte na chrbte, kolená spolu a nohy majte ohnuté v uhle 90 stupňov. Pomaly pokrčte kolená a zdvihnite panvu z podlahy. Chvíľu vydržte a potom  pomaly klesajte späť na posteľ. Opakujte 5x

Posteľový plank

Ide v podstate o klasický plank, ale robíte ho v posteli. Držte pozíciu na lakťoch a prstoch na nohách 20 sekúnd.

 

...

Krásne stehná a brušku

Ako na to?

Počiatočná pozícia: Ležíme na chrbte, ruky nadol pozdĺž tela. Zdvihnite nohy tak, aby ste vytvorili 90-stupňový uhol s vaším telom. Neohýbajte kolená. Vytiahnite prsty čo najvyššie. Ohnite kolená jeden po druhom a potom vráťte nohy do počiatočnej polohy. Držte kolená pri sebe a udržujte prednú časť stehien napnutú.

Opakovanie: 10 krát pre každú nohu.

Skontrolujte, či to robíte správne: pocit horúceho svalstva.

Dôležité: V počiatočnej polohe by kolená mali byť čo najviac vyrovnané.

Zadná časť stehien

Prvá fáza: Ležíme na chrbte, roky uložené pozdĺž tela a nohy vystreté tak, aby tvorili pravý uhol s telom. Rozdiel je v tom, že chodidlá sú rovnobežne s telom. Jedno po druhom ohýbame nohy v kolenách tak, že pätami sa snažíme dostať čo najbližšie k zadku – jedno po druhom. Chodidlá by mali byť stále vystreté.

Opakovanie: 10x pre každú nohu

Druhá fáza: Ležíme na chrbte, nohy zdvihneme a trochu ohneme v kolenách. Robíme výkyvy s oboma nohami s tým, že zdvíhame zadok a držíme hornú časť nôh napnutú.

Opakovanie: 20 krát.

Skontrolujte, či to robíte správne: pocit napätia v svaloch v zadnej časti stehien a pocit mierneho pálenia.

Boky stehná a spodok bruška

Ležíme na chrbte, držíme nohy zdvihnuté a prekrížené. Obe nohy sú napnuté a tlačia jedna na druhú. Ohnite kolená smerom k bokom a potom sa vrátime do počiatočnej polohy.Nohy sú počas cvičenia stále prekrížené.

Dôležité: Vaše nohy by mali byť stále napnuté a navzájom by mali na seba tlačiť.

Opakujte: 10 krát s pravou nohou v hornej polohe a 10 krát s ľavou nohou v hornej polohe.

Skontrolujte, či to robíte správne: pocit tlaku na nohy.

Bonus: Most naopak

Ležte na žalúdku a natiahnite obe ruky pred seba. Roztiahnite ruky tak ďaleko, ako je to možné, zatiaľ čo stále držte lakte mierne rovno. Zdvihnite nohy a ruky z postele, chvíľku držte e a vráťte sa späť do počiatočnej polohy. Opakute 5x.

To je všetko, okrem krásnych nôh vám toto cvičenie aj pomôže lepšie spať!