Milujú ju detičky, aj unavené mamičky: 5-minútová tvarohová maškrta podľa tety Gizky!

Tento recept ocenia všetky zaneprázdnené mamičky, ktoré chcú svojim deťom dať niečo zdravé, ale po práci už ledva stoja na nohách. Tento dezert spĺňa všetky kritéria - je zdravý, úžasne rýchly a chutí fantasticky. Za tento aj mnohé iné skvelé recepty ďakujem našej tetuške Gizke. A deti ho milujú!

Tento recept ocenia všetky zaneprázdnené mamičky, ktoré chcú svojim deťom dať niečo zdravé, ale po práci už ledva stoja na nohách. Tento dezert spĺňa všetky kritéria – je zdravý, úžasne rýchly a chutí fantasticky. Za tento aj mnohé iné skvelé recepty ďakujem našej tetuške Gizke. A deti ho milujú!

Potrebujeme:

250 g jemného tvarohu

1 banán

1 lyžičku medu

4 ks maslových sušienok, perníčkov, piškót, alebo čokoľvek, čo máte po ruke

Trochu horkej čokolády – postrúhať na vrch

...

Ovocie – voliteľné

Postup:

Prirpavíme si poháre, na spodok dáme nalámané keksy (piškóty, perník – minule som dala aj kúsky kakového korpusu, ktorý som potrebovala orezať dorovna a bolo to výborné:-))

Tvaroh rozmixujeme s polovicou banánu a medom. Druhú polovicu banánu nakrájame do misiek. Zalejeme tvarohom a nastrúhame troška horkej čokolády. To je všetko – ak máte iné ovocie, tak prípadne rozmixujte celý banán s tvarohom – a pridajte nakrájaný iný druh ovocia – ja niekedy dávam aj zavárané višne. Dá sa to robiť na milión spôsobov a je to úžasne rýchle a jednoduché. Na vrch môžete tiež nasypať kúsky sušienok alebo rozdrobené sladkého cesto. Ja robím vždy z toho, čo mám doma poruke! :-)

Prajeme vám dobrú chuť!