5-minútová maškrta do pohára podľa tety Gizky – bez cukru: Mamičky, toto je hotové hneď a deti to milujú!

Tento recept ocenia všetky zaneprázdnené mamičky, ktoré chcú svojim deťom dať niečo zdravé, ale po práci už ledva stoja na nohách. Tento dezert spĺňa všetky kritéria - je zdravý, úžasne rýchly a chutí fantasticky. Za tento aj mnohé iné skvelé recepty ďakujem našej tetuške Gizke. A deti ho milujú!

Tento recept ocenia všetky zaneprázdnené mamičky, ktoré chcú svojim deťom dať niečo zdravé, ale po práci už ledva stoja na nohách. Tento dezert spĺňa všetky kritéria – je zdravý, úžasne rýchly a chutí fantasticky. Za tento aj mnohé iné skvelé recepty ďakujem našej tetuške Gizke. A deti ho milujú!

Potrebujeme:

250 g jemného tvarohu

1 banán

1 lyžičku medu

4 ks maslových sušienok, perníčkov, piškót, alebo čokoľvek, čo máte po ruke

Trochu horkej čokolády – postrúhať na vrch

...

Ovocie – voliteľné

Postup:

Prirpavíme si poháre, na spodok dáme nalámané keksy (piškóty, perník – minule som dala aj kúsky kakového korpusu, ktorý som potrebovala orezať dorovna a bolo to výborné:-))

Tvaroh rozmixujeme s polovicou banánu a medom. Druhú polovicu banánu nakrájame do misiek. Zalejeme tvarohom a nastrúhame troška horkej čokolády. To je všetko – ak máte iné ovocie, tak prípadne rozmixujte celý banán s tvarohom – a pridajte nakrájaný iný druh ovocia – ja niekedy dávam aj zavárané višne. Dá sa to robiť na milión spôsobov a je to úžasne rýchle a jednoduché. Na vrch môžete tiež nasypať kúsky sušienok alebo rozdrobené sladkého cesto. Ja robím vždy z toho, čo mám doma poruke! :-)

Prajeme vám dobrú chuť!