5-minútová knedľa z hrnčeka BEZ zrnka múky: Skúsila som ju na dovolenke a odvtedy ju robíme pravidelne – recept za všetky drobné!

Tieto knedle som skúsila na dovolenke, keď naši chlapi dostali chuť na knedľu a nemali sme poruke sporák, len 1 mikrovlnku. Predstavte si, podarilo sa mi na nej urobiť superské knedličky a dokonca ešte aj úplne bez múky. Recept mám z internetu a vrelo odporúčam aj pre ľudí, ktorí nemôžu jesť lepok. Knedľa je výborná hneď – ešte teplá, ak ju podávate neskôr, tak ich ešte šupnite na chvíľu prehriať nad paru, aby zmäkli. Myslím, že sa tieto knedle dajú aj variť, ale to som zatiaľ neskúšala.

Potrebujeme:

2 vajíčka

4 lyžice sušeného mlieka

soľ

zelený petržlen prípadne sušený cesnak

masť na vymazanie hrnčeka

...

Postup:

Do vhodnej nádoby rozbi 2 vajíčka, pridáme 4 lyžice sušeného mlieka, soľ, prípadne sušený cesnak a bylinky a vyšľaháme metlami do peny.

Hrnček vymastíme masťou a zmes do neho nalejeme. Vložíme do mikrovlnky na 2 minúty 50 sekúnd. Knedlík bude z hrnčeka poriadne vykúkať – ja ho občas mám až po strop, ale nevadí to.
Po uvarení ho vyklopíme a je dobré, ak ešte nemáme hotový obed ho dať na paru už nakrájaný  už ohriať, pretože rýchlo osychá.