5 miest, ktoré musíte vidieť na Kostarike

Kostarika je zeleným klenotom Strednej Ameriky. Nájdete tu pralesy, krásne pieskové pláže alebo stovky sopiek a ďalších zaujímavých miest. Pozrite si 5 miest, ktoré by ste v tejto rajskej záhrade určite mali vidieť.

Kostarika je zeleným klenotom Strednej Ameriky. Nájdete tu pralesy, krásne pieskové pláže alebo stovky sopiek a ďalších zaujímavých miest. Pozrite si 5 miest, ktoré by ste v tejto rajskej záhrade určite mali vidieť.

Kufre máte zbalené, letenku v ruke, cestovné poistenie uzavreté a už čakáte len na odlet? Kostarika vám vyrazí dych a určite nebudete ľutovať, že ste do tejto krajiny zavítali. Užijete si treky v národných parkoch, surfovanie, potápanie, ale aj bohatý nočný život v San José alebo adrenalín v podobe bungee jumpingu alebo divokej vody. Čo by ste určite nemali minúť na svojej ceste po Kostarike?

1.     Národný park Tortuguero

Karibská strana Kostariky ukrýva Národný park Tortuguero s 11 typmi prostredia od dažďových pralesov, cez mangrovníky, až po bažiny a lagúny. Prezýva sa mu aj malá Amazónia a nie to sa čomu čudovať. Vďaka bohatej biodiverzite poskytuje park domov asi 400 druhom vtákov, 60 známym druhom žiab, 30 druhom sladkovodných rýb a tiež opiciam, ohrozeným kapustniakom alebo kajmanom a krokodílom. Navyše je park Tortuguero najdôležitejším miestom pre rozmnožovanie zelenej morskej korytnačky.

 

2.     Sopka Aernal

Kostarika je sopkami posiata, nájdete ich tu viac než 100 a desiatka je aktívnych. Sopka Arenal patrí k najnavštevovanejším v krajine. Vďaka svojmu kuželovitému tvaru si získala prezývku  Pan de Azúcar, sladký chlebíček. Vulkán je momentálne bez známok aktivity a len ticho odpočíva, no aj tak patrí k najpôsobivejším miestam Kostariky. Na úpätí Arenalu navyše nájdete aj termálne kúpele Tabacón.

 

...

3.     Tarazza

Káva je jednou z hlavných surovín, ktoré Kostariku držia na nohách – začala ju vyvážať medzi prvými na svete a pestuje sa tu najdlhšie zo všetkých krajín Južnej Ameriky. Na plantážach dnes rastie na 400 miliónov kávovníkov. Zaujímavosťou je, že na Kostarike je zakázané pestovať robustu, preto aj všetky kávovníky sú arabika. Jedna z najlepších káv sa pestuje práve v Tarraze, najpreslávenejšej plantáži južne od San José.

 

4.     Monteverde

Monteverde je hmlový prales, ktorý sa stal rajom nielen pre ornitológov, ktorí tu môžu pozorovať kolibríky, tukany či kvesaly chocholaté, ale aj milovníkov orchideí. Tých tu rastie viac než 1000 druhov. Lákadlom Monteverde sú tiež výlety do korún stromov. Ide o adrenalínový zážitok a ak sa bojíte výšok, radšej to neskúšajte. Na výber máte prechádzku korunami stromov alebo sa môžete spustiť zavesení na lane. V každom prípade môžete obdivovať nádhernú scenériu džungle.

 

5.     Manuel Antonio

Jedna z najkrajších pláží v Pacifiku sa nachádza v národnom parku Manuel Antonio. Pláž je verejná a predstavuje ideálne miesto na odpočinok, ale aj pozorovanie množstva rastlín a zvierat. Vidieť môžete lenochody, opice, leguáni a ďalšie živočíchy. Na opice pozor, rady sa prehrabávajú vo veciach, preto radšej nenechávajte batoh len tak položený kade-tade. Belostné pláže a pestrá príroda sem lákajú turistov už od nepamäti, no myslite na to, že sa nachádzate v národnom parku a pláže sú tu chránené.