5 jednoduchých tipov, vďaka ktorým bude vaša Wi-Fi rýchlejšia

Vyskúšajte týchto 5 jednoduchých trikov, vďaka ktorým sa vám možno podarí rýchlosť vášho bezdrôtového pripojenia zvýšiť.

Nekonečné načítavanie webových stránok, neustále výpadky siete alebo neúplné zobrazenie webu. Poznáte to? Nie vždy musí byť na vine pomalý internet. Možno ste len umiestnili svoj WiFi router na nesprávne miesto. Vyskúšajte týchto 5 jednoduchých trikov, vďaka ktorým sa vám možno podarí rýchlosť vášho bezdrôtového pripojenia zvýšiť.

 

1.  Do stredu domu

V prvom rade by ste váš router mali umiestniť do otvorenej miestnosti, nie do šatníka či do skrine. Okrem toho by mal byť zhruba v strede vášho bytu či domu, ak je to možné. Signál sa tak bude šíriť všetkými smermi rovnomerne a nie mimo bytu.

 

2. Preč od iných spotrebičov

Router by sa mal nachádzať mimo ostatných elektronických spotrebičov, akými sú napríklad televízia, rádio, chladnička a pod.

 

...

3. Nie na podlahu

Taktiež by ste router nemali mať položený na podlahe, pretože tak smeruje všetok signál k vašim susedom alebo do pivnice, ale rozhodne nie k vám.

 

4. Do rôznych smerov

A napokon, ak má váš router aspoň dve antény, každú by ste mali nastaviť iným smerom. Potom by už mala vaša WiFi konečne správne fungovať.

 

5. Nechajte si odmerať signál

Ak sa však ani po týchto opatreniach rýchlosť vášho pripojenia nezvýši, existuje ešte jedno riešenie. WiFi signál si môžete nechať odmerať. Existujú na to viaceré WiFi a poradia vám, akým spôsobom môžete problém s jej rýchlosťou odstrániť.