Skladujete rozkrojený citrón v chladničke? Dajte si ho na nočný stolík, toto sa začne diať v momente, keď to urobíte!

Stačí, ak rozkrojený citrón z chladničky presuniete na nočný stolík vedľa vašej postele!

Citróny sú prospešné pre naše zdravie kvôli vysokému obsahu vitamínov a zdraviu prospešných látok. Tušili ste však, že citróny sú fantasticky užitočné aj vtedy, ak ich vôbec nekonzumujete? Stačí, ak si rozkrojený citrón uložíte čo najbližšie k posteli. Pýtate sa prečo? Tu je odpoveď:

Konečne si poriadne odpočiniete

Citrónové silice sa dostávajú do ovzdušia a ak ich vdýchnete, okamžite začínajú pôsobiť na nervový systém. Zmierňujú napätie po náročnom dni, znižujú úzkosť a prinesú vám pokojný spánok. AK nemáte poruke citrónový esenciálny olej, postačí vám obyčajný citrón rozkrojený na kúsky.

Zlepší sa vaša pozornosť a sústredenosť

Citrónová aróma má ďalšiu úžasnú vlastnosť – jej vdychovanie dokáže ovplyvniť kognitívne funkcie človeka, konkrétne koncentráciu, pamäť a pozornosť. Dokonca, ak si dáte rozkrojený citrón na pracovný stôl, budete robiť v práci menej chýb – to dokázali výsledky skúmania japonských vedcov.

Budete mať lepšiu náladu

...

Citrónový esenciálny olej sa oddávna využíval ako liek na depresiu a depresívnu nápadu. Opäť platí, že ak ho nemáte doma, použite namiesto neho citrón, ktorý jednoducho rozkrojíte, inhalujte jeho vôňu pred spaním a aj počas spánku (uložte si ho čo najbližšie k posteli).

Vyčistí vám vzduch

Citrónové silice, ktoré sa dostanú do ovzdušia, ničia choroboplodné zárodky a baktérie. Miestnosť bude mať tak čistejší vzduch!

Už žiaden vysoký krvný tlak

Tento trik by mali poznať ľudia trpiaci vysokým krvným tlakom. Vôňa citrónu ho totižto dokáže znížiť – čím pravidelnejšie citrónovú vôňu vdychujete, tým sú výsledky lepšie a najmä tlak stabilnejší.

Hmyz má červenú

Napichajte do rokrojeného citrónu klinčeky. Komáre a muchy túto kombináciu vôní zacítia už z diaľky a keďže je pre nich príliš výrazná a prenikavá, miestnosti sa radšej vyhnú.

zdroj: brightside