Ešte je na to síce skoro, ale toto je moja rada, keď budete do riadkov vysádzať cibuľku – teda ak sadíte na jar a nemáte už cibuľku od novembra v pôde. Takto to robila už moja babička a robím to tak aj ja. Cibuľku pestujem už roky a mám s touto metódou vždy dobré výsledky.
Nachystajte si všetky sadzačky a v 10-litrovom vedre s vodou rozpusťte tri šálky soli.
Rozmiešajte tento roztok, uložte doň všetky cibuľky určené na výsadbu a nechajte 1- 2 dni namočené na dosiahnutie najlepšieho výsledku.
Slaný roztok nevylievajte, ale pred vysadením ho nalejte na pôdu, prípadne posypte obyčajnou soľou. To pomôže zabrániť tomu, aby sa v priebehu rastu objavila cibuľová muška a ďalší paraziti. Ide o dezinfekciu pôdy pred sadením.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“

