To je nápad!
Hľadať

V týchto dňoch ste už dávno mali mať okná prestavené na zimný režim. Väčšina ľudí však netuší, že je to vôbec možné

Väčšina ľudí ani netuší, že ich plastové okná treba v zime prestaviť.

To je nápad!
To je nápad!Redaktor
14. decembra 201718:25
V týchto dňoch ste už dávno mali mať okná prestavené na zimný režim. Väčšina ľudí však netuší, že je to vôbec možné

Pri montáži vám asi len málokto povie, že na plastových oknách by ste si mali každý rok nastavovať zimný a letný režim. Tento drobný detail však môže za to, že vaše okná lepšie izolujú a nepoškodzujú sa.

Všetko je o kovaní. Výhod kvalitného kovania je viacero. Stará sa o pevnosť, odolnosť a životnosť okna a takisto vám umožňuje nastaviť si okno presne podľa vašich preferencií alebo ročného obdobia. Zmena nastavenia okna vlastne znamená, že zmeníte prítlak krídla na rám okna.

Dôvod, prečo treba prestaviť okná na zimný režim

Určite to nie je zbytočné, pretože aj taký detail, ako je nastavenie kovania, dokáže vašu domácnosť v zime zohriať aj o niekoľko stupňov. Vo všeobecnosti sa preto odporúča, ak kovanie na vašom okne v zime nastavíte o niečo tesnejšie. Vďaka tomu zamedzíte možným únikom tepla a zbytočne neprichádzate o drahú energiu.

V lete sa zase kvôli horúčavám odporúča kovanie mierne povoliť a umožniť tak o niečo lepšiu cirkuláciu vzduchu. Práve to vám umožňuje letné nastavenie okna.

Článok pokračuje na ďalšej strane...

Google News

Sledujte nás na Google News

po kliknutí zvoľte „Sledovať“

Značky:#letný#okná#režim okien#zimný

Výber pre vás