4 triky s vysúvacím metrom, o ktorých väčšina ľudí nevie. Poznáte ich?

Vysúvací meter je nástroj, ktorý nechýba snáď ani v jednej domácnosti. Okrem toho, že má veľmi praktické prevedenie a jednoduchú manipuláciu, jeho súčasťou aj funkcie, ktoré na prvý pohľad možno nie sú zjavné, ale dokážu výrazne uľahčiť prácu s týmto nástrojom.

Určite ste si všimli, že kovový háčik na začiatku metra má malú dierku. Tá vám poslúži nielen na zachytenie metra o klinec, ale zároveň skvele nahradí ceruzku v prípade, že potrebujete zaznačiť nameranú vzdialenosť. Môže za to ostrý vrúbkovaný alebo rovný povrch, ktorým môžete pohodlne a presne zaznačiť body merania.

Kovový háčik na začiatku metra nie je pevný, ale môžeme ho posúvať o niekoľko milimetrov. Samozrejme, nie to náhoda alebo chyba výroby. Dôvodom je fakt, že prvý centimeter na metri nie je úplný a  keď háčik zachytíme o klinec, posunie sa, čím získame presný centimeter.

Vedeli ste, že na meranie používať len samotný meter s číslicami, ale aj jeho telo? Tento trik sa zíde najmä vtedy, keď potrebujeme zmerať povrch, ktorý končí rohom. V takomto prípade stačí zistiť, koľko telo meria a toto číslo pripočítať k tomu, čo sme štandardne namerali metrom.

zdroj: youtube

 

Dnes najobľúbenejšie