4-minútové cvičenie, ktoré nahradí 1 hodinu v posilňovni: Toto zlatom vyváži každý, kto nemá čas!

Vyčerpávajúci tréning v telocvični nevyhovuje všetkým, a buďme úprimní, niekedy nemáme čas na to, aby sme dochádzali na cvičenie niekoľkokrát do týždňa. To však nemôže byť zámienkou na odmietnutie cvičenia ako takého – máme pre vás niečo lepšie. Skúste len 4-minútové cvičenie, ktoré dokáže nahradiť 1 hodinu v posilňovni. Základom, je robiť všetky cviky správne, pravideľne dýchať a mať za každých okolností vystretú chrbticu.

1. Švédsky drep

Rozkročte nohy na šírku ramien alebo trochu širšie. Roky si dajte za hlavu a chrbát vystrite. Klesajte hore a dole (zakončite vždy vystretou chrbticou). Základom je v klesaní tlačiť panvu čo najviac dozadu a hrudník dopredu. Stúpaniu a klesaniu prispôsobte nádych a výdych.

Opakujeme 60 sekúnd

2. Kliky

Telo máme v pozícii písmena A. Ruky sú od seba vzdialené na šírku ramien, kolená a nohy sú v jednej línii a zadok nesmie klesať nadol. Pomaly začnite klesať s telom a ohýbať ruky, snažte sa, aby ste mali lakte čo najbližšie k telu. Pomaly sa vráťte do počiatočnej pozície. Cvičenie výrazne pôsobí na prsné svaly, ruky a chrbticu.

...

Opakujeme 30 sekúnd.

3. Horolezec

Komplexné cvičenie, ktoré posilní vaše brušné svaly a pomôže vám spáliť kalórie super-rýchlo. Východisková pozícia je rovnaká ako v predchádzajúcom cvičení. Napnite svaly na pažiach, zdvihnite pravú nohu a pomaly ju pritiahnite k hrudníku. Sledujte polohu chrbta a bokov: musia byť pevné. Vráťte sa späť do počiatočnej polohy a urobte to isté s ľavou nohou.

Opakujeme 30 sekúnd.

4. Výpady

Umiestnite nohy do šírky ramien, ruky v bok. Urobte veľký krok vpred s ľavou nohou (ľavá noha by mala tvoriť pravý uhol a pravé koleno sa takmer dotýka podlahy). Potom sa vráťte späť do východiskovej pozície a zopakujte cvičenie tentokrát pravou nohou. Pri cvičení je veľmi dôležité udržať si chrbát vždy vystretý.

Opakujeme 60 sekúnd

5.  Výskoky

Cvičenie s názvom Jumping – Jacks je súčasťou vojenského tréningu v USA, pretože zlepšuje fyzickú a aeróbnu vytrvalosť. V počiatočnej polohe sú ramená umiestnené pozdĺž tela. Skočte hore a roztiahnite nohy do strán a zdvihnite ruky nad hlavu. Vráťte sa do počiatočnej polohy rýchlym skokom a zopakujte cvičenie.

Opakujeme 45 sekúnd

zdroj: brightside