Niekedy si to možno ani neuvedomujeme, no v byte nám aj úplne drobnosti dokážu poriadne nafúknuť účet za energie. Prichádza obdobie chladných mesiacov a teda aj vykurovacia sezóna. Tušili ste, ako draho vás môžu vyjsť otvorené dvere?
Tiež vaše deti nechávajú neustále otvorené dvere a vy sa hneváte na únik tepla, najmä v zimných mesiacoch? U nás sme tento problém riešili v prípade predsiene – kde sa nekúrilo a obývačky, ktorú sme samozrejme vykurovali. Deti nechávali dvere neustále pootvorené, čo spôsobovalo unikanie tepla a teda aj nárast účtov za energie. Napokon, niekedy si ani nevšimnete, že dvere sú len trochu pootvorené, no teplý vzduch vám zatiaľ veselo uniká do priestoru, ktorý je nevykurovaný a chladný. Tento otecko to vyriešil šalamúnsky – obyčajným magnetom.
Do horného rohu dverí jednoducho prilepil dvojicu magnetov a lepidlo naniesol aj na dvere. Potom jednoducho zatvoril dvere, počkal, kým lepidlo uschne a následne dvere otvoril, čím sa magnety oddelili. Teraz už pootvorené dvere nehrozia, sila magnetov ich vždy perfektne zavrie.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“


