1 lyžica na vedro vody a pôda je ako nová: Zdravá, živá a veľkú úrodu prináša celé roky!

Toto riešenie má za účinok to, že pôda neochorie a prinesie bohatú a zdravú úrodu.

Ak chcete mať bohatú úrodu, základom je úrodná a zdravá pôda. Rovnako dôležité je však aj eliminovať škodcov a choroby, ktoré vás poľahky pripravia o úrodu.

 

 

Dnes máme pre vás riešenie, ktoré dodá pôde živiny, eliminuje choroboplodné zárodky, plesne, dezinfikuje a pôsobí proti škodcom.

Zdravá a úrodná pôda

Toto riešenie má za účinok to, že pôda neochorie a prinesie bohatú a zdravú úrodu. Zmes pomáha zbaviť sa plesňových infekcií v pôde a zabrániť útoku chorôb a škodcov.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Dve hnojivá, ktoré treba používať spolu

 

 

Bakteriálne a plesňové choroby vás môžu ľahko pripraviť o celú úrodu. Paradajky strácajú listy, uhorky žltnú, plody nestíhajú dozrieť a opadajú.

Ak sa aj plody skutočne objavia, často sa môže stať, že sa nich budú chcieť priživiť rôzne druhy škodcov a poškodiť vašu úrodu.

Tieto dve hnojivá tiež pomáhajú pôdu hĺbkovo vyživiť a zabezpečia vám úrodu aj v ďalších rokoch. Ak je pôda vplyvom pestovania istých druhov vyčerpaná, toto riešenie pomôže prinavrátiť jej maximálnu úrodnosť.

Ako výživnú zmes pripraviť?

 

 

Na začiatok si pripravíme vedro s objemom 10 litrov. Do vedra 3 poháre dreveného popola a 500 ml octu.

Dôvodom je to, že popol obsahuje veľa vápenatých živín – uhličitan vápenatý sa ale nerozpúšťa vo vode a práve vďaka octu sa fosfor, horčík, zinok, síra a kremík uvoľnia. Takto sa živiny dostanú aj do pôdy.

Zmes aktívne buble, teraz všetko zalejeme vodou. Necháme odležať.

 

 

Voda bublá, čo spôsobené tým, že sa látky uvoľňujú. Vápenaté zlúčeniny tiež v pôde spôsobia, že rastliny sa nebudú zbytočne rýchlo vyťahovať do výšky a slabnúť, ale budú mať pevné korene a hrubé stonky.

Teraz pridáme pohár akéhokoľvek humátu – ten podporuje úrodnosť (humát je ekologicky čisté organicko-minerálne hnojivo určené pre široké spektrum použitia..

 

 

A nakoniec vmiešame lyžicu kurkumy. Tá obsahuje obrovské množstvo živín a tiež látky, ktoré odpudzujú škodcov a zabraňuje vzniku plesňových infekcií. Má vysoký obsah vápnika, ktorý podporuje rast koreňov.

Zmes na posypanie

 

 

Na posypanie pripravíme zmes horčicového prášku a tabaku. Táto zmes pomáha dezinfikovať pôdu, odstraňuje choroby a pôsobí proti infekciám a škodcom.

Horčicový prášok tiež obsahuje mikroelementy, ktoré v pôde pracujú a zabezpečujú jej úrodnosť. Posypovú zmes prirpavíme zmiešaním tabakového prachu a horčicového prášku 1:1.

Aplikácia suchého a mokrého hnojiva

 

 

Postupujeme nasledovne – pôdu v záhrad pred výsadbou enajskôr posypeme sypkou zmesou a následne zalejeme tekutým hnojivom.

Tekuté hnojivo dávkujeme tak, že 1 pohár koncentrátu zmiešame s 10 litrami vody.

Počkáme, kým pôda vyschne. Toto riešenie je dobré aplikovať začiatkom jari v predstihu pred sadením a následne po zbere úrody.

Video návod:

 

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay

🔥 Dnes najobľúbenejšie

Našli ste chybu v článku?

Nahláste nám ju a pomôžte tak zlepšiť náš obsah.

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou Dobré médiá, s. r. o., so sídlom: Plynárenská 1, 821 09 Bratislava – mestská časť Ružinov, IČO: 51 008 378, zapísanou v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, oddiel: Sro, vložka č. 121515/B na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.