Nechcem robiť zlú reklamu, ale tie drahé gélové kapsule do prania sa mi teda vôbec neosvedčili.

Po 16-tich rokoch mi práčka začala zapáchať, prádlo nebolo dobre vypraté a v bubne bol nerozpustený sliz, v ktorom sa chytali nečistoty (nechcem vedieť, ako vyzeralo potrubie).
A to ani neperiem na nízkych teplotách.
Povedala som si dosť a dala som na radu mojej kamarátky a švagrinej Janky.
Perieme s tým už 7 mesiacov a som nadmieru spokojná.
A čo je najlepšie, periete s tým úplne zadarmo – financie sa vám totižto vrátia už prvý mesiac. Škoda, že to neponúkajú v obchodoch namiesto toho drahého „lepidla“na pranie.

Najskôr som práčku vyčistila od zvyškov a usadenín z gélových kapsúl – radím to každému
Potrebujeme:
1 liter octu
1 kg soli do umývačky riadu (môže byť aj obyčajná)
Postup:
Do prázdnej práčky nasypeme soľ a nalejeme ocot.

Nastavíme na teplotu 90 stupňov a zapneme cyklus.
Keď sa voda na túto teplotu ohreje, vypneme ju a necháme stáť 3-4 hodiny.
Potom stačí už len zapnúť plákanie bez žmýkania.
Sledujte nás na Google News
po kliknutí zvoľte „Sledovať“
