To je nápad!
Hľadať

Prečo naši predkovia vkladali pod ovocné stromy kameň a vy by ste to mali skúsiť tiež!

Trik, ktorý používali naši predkovia a môže poslúžiť aj vám!

To je nápad!
To je nápad!Redaktor
3. mája 201719:10
Prečo naši predkovia vkladali pod ovocné stromy kameň a vy by ste to mali skúsiť tiež!

Predkovia mojej babičky pochádzali z veľmi drsných podmienok centrálneho Ruska. V týchto zemepisných šírkach neboli ani tie najextrémnešie vrtochy počasia ničím výnimočným a preto bolo dopestovanie plodín veľmi náročné. Oni si však aj napriek tomu dokázali vyvinúť zlepšováky, vďaka ktorým dokázali prežiť. Na jeden som si spomenul len pred pár rokmi a hoci neviem celkom presne ako, ale funguje to!

Babičkyn kameň

Skôr, ako som túto metódu použil, úrodu sliviek som mal len každé 2-3 roky a niektoré stromy mi dokonca nerodili aj dlhšie. Žena si spomenula, že babka vždy dávala pod snové stromčeky kamene. Zobrali sme teda pár väčších kusov kameňov a išli sme sadiť. Keď sme sadili mladé stromčeky, jednoducho sme vykopali jamu a kameň sme vložili blízko ku koreňom slivky. Potom sme nahrnuli hlinu a na vrch rozložili vrstvu mulču. Na slivky sme jednoducho zabudli a nechali sme ich žiť svojím životom. Na ďalší rok som odtrhol kvety a púčiky, aby sa slivka nevysilila a nechal som naďalej rásť a pevnieť.

Na ďalší rok sme mali z okolia jediný úrodu, jarné mrazy susedom vykynožili úrodu, my sme však mali sliviek a sliviek aj na rozdávanie. Aj počas ďalšej jari som si všimol, že napriek mojím obavám, jarné mrazy slivku nepoškodili a v lete sme sa dočkali plodov.

Článok pokračuje na ďalšej strane...

Google News

Sledujte nás na Google News

po kliknutí zvoľte „Sledovať“

Značky:#kameň#ovocné stromy#slivka#záhrada

Výber pre vás