To je nápad!
Hľadať

Nezabudnuteľná dámska móda zo 60. 70. a 80. rokov: Pamätáte, čo sme vtedy nosili?

Pamätáte, ako vyzerala móda za bývalého režimu?

To je nápad!
To je nápad!Redaktor
8. júla 202414:34
Nezabudnuteľná dámska móda zo 60. 70. a 80. rokov: Pamätáte, čo sme vtedy nosili?
Čítate 3. stranu článku...

 

Hana Gregorová: Herečka a speváčka, ktorá bola známa svojím elegantným a ženským štýlom.

Marta Kubošová: Speváčka, ktorá preferovala extravagantné a odvážne outfity.

Dagmar Havlová: Manželka Václava Havla, ktorá sa preslávila svojim decentným a elegantným štýlom.

Okrem týchto troch ikon sa preslávili aj ďalšie ženy, ako napríklad Magda Vášáryová, Zdena Studénková, Eva Máziková, Božidara Turzonovová či Elma Preislerová. Tieto ženy boli talentované herečky, speváčky a osobnosti, ktoré svojím štýlom inšpirovali a ovplyvňovali módu vtedajšieho Československa.

Dámska móda za socializmu bola síce obmedzená materiálmi a ideologickým tlakom, ale zároveň bola aj kreatívna a vynaliezavá.

Ženy dokázali s dostupnými prostriedkami vytvoriť štýlové a originálne outfity, ktoré odrážali ich osobnosť.

 

 

Dnes je móda zo socializmu vnímaná ako retro trend. Mnohé kúsky z tej doby sa vracajú do módy a sú obľúbené medzi mladými ľuďmi, ktorí ich vnímajú ako originálne a nostalgické.

 

 

 

Google News

Sledujte nás na Google News

po kliknutí zvoľte „Sledovať“

Značky:#móda#retro móda#socializmus

Výber pre vás