30 ks fantastických koláčikov a na cesto potrebujete len 1 vajce, múku, kypriaci prášok, smotanu a maslo: Lacný recept, ktorý poteší nejeden maškrtný jazýček!

Fantastické a veľmi krehké koláčiky z maslového cesta podľa receptu od pani Yasemin Gotovit si určite zamilujete. Každý, kto ich vyskúšal ich vychválil do nebies.

Potrebujeme:

420 g hladkej múky

110 g masla

1 ČL kypriaceho prášku do pečiva

štipku soli

...

125 g kyslej smotany

2 PL šľahačkovej smotany

1 žĺtok

ľubovoľný džem alebo inú náplň podľa chuti

Postup:

Do väčšej misy si nasypeme múku, pridáme maslo a rukami spracujeme sypké cesto. Pridáme kypriaci prášok do pečiva, štipku soli, zmiešame a do stredu spravíme jamku. Do tej dáme kyslú smotanu, pridáme aj šľahačkovú smotanu a žĺtok.

Rukami vypracujeme hladké kompaktné cesto a necháme ho stáť 10 minút prikryté bavlnenou utierkou. Potom si cesto rozdelíme na dve rovnaké časti a rozvaľkáme na pomúčenej doske. Pomocou formičky vykrajujeme štvorce.

 

 

Teraz si cesto z časti narežeme na pásiky (viď video), aby koláčiky aj pekne vyzerali a naplníme obľúbenou plnkou (džem, orechy, mak, nutella a pod.).

Koláčiky poukladáme na plech a dáme piecť do predhriatej rúry na 170 °C. Pečieme asi 20 minút, v závislosti od rúry (radšej priebežne kontrolujte).

Po upečení necháme jemne vychladnúť a posypeme práškovým cukrom.

Prajeme dobrú chuť!