3 spôsoby ako donútiť fialky kvitnúť: Odkedy sa riadim týmito radami, moje fialky sú naozaj výstavné!

Pestovanie fialiek nie je až taká veda, avšak treba poznať ich nároky. Ak im dáme čo potrebujú, odvďačia sa nám krásnymi kvetmi. Preto si dnes povieme 3 základné rady, ktorými sa treba pri pestovaní fialiek riadiť a budú doslova výstavné!

Na veľkosti kvetináča záleží

Jednou z častých chýb je to, že po príchode domov si fialku presadíte do väčšieho kvetináča, aby v tom malom nebola taká stiesnená. A práve pri fialkách by ste to nemali robiť. Fialkám je dobre v malých kvetináčoch a dokážu v nich krásne kvitnúť.

Pre fialky je najlepšie zvoliť črepník s veľkosťou asi 1/3 priemeru samotnej rastliny. Tento objem je pre fialku dostačujúci.

Ak kvietok premiestnite do väčšieho črepníka, nebude kvitnúť kým korene nezaberú celú pôdu. Okrem toho vo veľkých kvetináčoch fialky starnú a vädnú oveľa rýchlejšie.

Bez dostatočného svetla vám nerozkvitne

Pre rovnomerné kvitnutie tejto rastliny je najlepšie ju nasmerovať na slnko a umiestniť ju na parapet. Aby fialka kvitla, potrebuje veľa svetla.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Dôležitá je správna výživa

Fialka je jedným z kvietkov, ktoré potrebujú veľa mikro a makro prvkov. Ak nemá dostatok draslíka a fosforu, môže uvädnúť. Je vhodné fialky pravidelne presádzať do nového substrátu, aby mali všetky potrebné živiny.

Ak sa budete riadiť týmito radami, fialka bude spokojná a bude vám robiť radosť svojimi krásnymi kvetmi.

TIP na záver

Rozmnožovanie fialky je veľmi jednoduché. Stačí len odstrihnúť list a nechať ho vo vode zakoreniť. Keď vyženie korienky, zasaďte ho do vhodnej zeminy a rastlinka sa vám postupne rozrastie.

Prajeme veľa šťastia!

 

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay