Toto schová do vrecka drahé masky z obchodu: Kaderníčka poradila zázračný recept na zastavenie vypadávania a husté vlasy – vlasy tak rýchlo ešte nerástli!

Ranná káva je asi najobľúbenejší rituál pred začiatkom aktívneho dňa. Nápoj nám pomáha naštartovať telo a akumulovať energiu. Káva stimuluje nielen dušu a telo, ale aj vlasové korienky a rast vlasov. Tieto masky mi poradila moja kamarátka kaderníčka a posúvam ďalej. Dúfam, že pomôžu.

výhody kávy

Kofeín sa nachádza vo väčšine profesionálnych pomôcok proti vypadávaniu vlasov vlasov . Látka aktivuje rast a stimuluje vlasové korienky. Vlasy sú silnejšie, vyživenejšie a oveľa pevnejšie.

Problém je v tom, že väčšina týchto kozmetických výrobkov je omnoho drahšia ako bežné šampóny a vlasové toniká. Dnes vám prinášame unikátny domáci recept, ako urýchliť rast a posilniť vlasové korienky pomocou jednoduchých domácich masiek . Všetky tri produkty sú práve na báze obyčajnej kávy!

káva na vlasy

Masky na rast vlasov

Káva maska ​​na posilnenie korienkov

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Kokosový olej vyživuje, hydratuje, dodáva vitamíny a lesk . Kofeín stimuluje, urýchľuje prekrvenie pokožky hlavy, podporuje lepšiu penetráciu živín do pokožky vlasov a teda aj do korienkov.

maska ​​kokosového oleja

prísady

 • 0,25 šálky kokosového oleja
 • 1 polievková lyžica mletej kávy (ideálne čerstvo zomletej)

Príprava a použitie

 1. Zmiešajte prísady v malej miske a tú preložte do vodného kúpeľa s vriacou vodou. Prikryte a po 5 minútach vyberte nádobu, ochlaďte na prijateľnú teplotu a aplikujte na pokožku hlavy.
 2. Masírujte pokožku a rozložte zmes po celej ploche pokožky hlavy. Zabaľte do fólie. Po 30-40 minútach si umyte vlasy jemným šampónom – ideálne detským, alebo na báze byliniek.

Maska na vypadávanie vlasov

Olivový olej je bohatý na vitamín E a nenasýtené kyseliny. Dodáva pružnosť a lesk. Med vyživuje korienky, lieči pokožku hlavy, pomáha odstrániť lupiny.

maska ​​na vlasy s medom

prísady

 • 1,5 lyžice mletej kávy
 • 1 lyžicu medu
 • 1 lyžicu olivového oleja

Príprava a použitie

 1. Zmiešame všetky zložky. Zmiešame tak, aby nám vznikla  hustá pasta. Naneste zmes na pokožku hlavy, jemne masírujte do korienkov. Naneste rovnomerne po celej dĺžke a zabaľte a nechajte pôsobiť.
 2. Po pol hodine opláchnite masku jemným šampónom.

Káva maska ​​na stimuláciu rastu vlasov

Účinný spôsob, ako zastaviť nadmerné vypadávanie vlasov a aktivovať nový rast. Po celej dĺžke lieči pokožku, korienky ak končeky vlasov. Vhodné najmä pre ľudí s citlivou pokožkou.

maska ​​na kefírové vlasy

prísady

 • 0,25 šálky hustého prírodného jogurtu alebo kefíru
 • 1 polievková lyžica instantnej kávy
 • 1 polievková lyžica vody
 • 1 – 2 kvapky levanduľový éterický olej
 • 1 – 2 kvapky pomarančový esenciálny olej
 • 1 – 2 kvapky eukalyptový éterický olej

Príprava a použitie

 1. Zmiešajte instantnú kávu s vodou, aby sa káva rozpustila. Pridajte kašu do jogurtu. Pridajte éterické oleje, premiešajte. Naneste zmes na pokožku hlavy a vlasy, masírujte.
 2. Zabaľte a nechajte pôsobiť pol hodinu. Navlhčite hlavu teplou vodou, znovu masírujte a zvyšky opláchnite.
 3. Ak chcete extra lesk a pružnosť, opláchnite vlasy roztokom jablčného octu: 1 polievková lyžica na 300 ml vody.

ako zastaviť vypadávanie vlasov

Aplikujte masky 2-3 krát týždenne, podľa potreby striedajte. Už o mesiac neskôr uvidíte viditeľne silnejšie vlasy a stimuluje sa nový rast, eliminujete aj vypadávanie vlasov.

zdroj: sovkusom