3 jednoduché triky pre vaše izbové rastliny od skúsených pestovateľov!

Prinášame vám 3 skvelé tipy a vychytáva skúsených záhradkárov, vďaka ktorým sa bude vašim rastlinkám dariť jedna radosť. Neváhajte a inšpirujte sa skvelými nápadmi. :-)

Leto je oficiálne za nami a aj záhrady sa pomaly ale isto pripravujú na zimný odpočinok. Do centra pozornosti sa preto opäť dostávajú naše izbové rastliny, ktoré nám budú skrášľovať domovy a prinášať pestrosť aj v období, keď bude vonku zúriť mráz.

Prinášame vám 3 skvelé tipy a vychytáva skúsených záhradkárov, vďaka ktorým sa bude vašim rastlinkám dariť jedna radosť. Neváhajte a inšpirujte sa skvelými nápadmi. :-)

1 Použite špongiu

Umiestnite do spodnej časti črepníka, zaspte substrátom a potom jednoducho do pôdy vložte rastlinku. Špongia vám pomôže predísť problémom s preliatím alebo nedostatočnou vlahou – napríklad, ak rastlinku niekoľko dní zabudnete poliať.

flowers1

flowers2

flowers3

...

2 Šišky v črepníku

Pri prechádzke lesom si nezabudnite nazbierať za hrsť šišiek. Vložte ich na dno črepníka a zasypte substrátom – budete ho potrebovať omnoho menej, kedže jeho funkciu zastúpia práve šišky. Navyše, pomôžu vám vytvoriť ideálny vzdušný substrát pre rastlinky, ktoré ho potrebujú. Okrem toho budú črepníky omnoho ľahšie a manipulácia s nimi bude o to jednoduchšia.

flowers4

flowers5

flowers6

3 Kávový filter

Kávový filter neposlúži len pri príprave dobrej kávičky. Môžete ho skvele využiť aj pre izbové rastlinky. Vysteľte črepník kávovým filtrom, nasypte substrát a potom vložte rastlinku. Vďaka filtru bude voda pretekať cez drenážne otvory bez toho, aby sa z črepníka vyplavovala pôda a s ňou aj dôležité živiny.

flowers7

flowers8

flowers9

flowers10