Šalát už nebudete kupovať v obchode: Tu je návod, ako si ho vypestovať doma, v pohári na zaváranie!

Nie je žiadnym tajomstvom, že každodenný nákup zdravých a čerstvých potravín sa môže podpísať na rodinných financiách. Prečo teda neušetriť peniaze a nevypestovať si zdravý, čerstvý a najmä domáci šalát jednoducho, rýchlo a na okennom parapete?
[mashshare]

Nie je žiadnym tajomstvom, že každodenný nákup zdravých a čerstvých potravín sa môže podpísať na rodinných financiách. Prečo teda neušetriť peniaze a nevypestovať si zdravý, čerstvý a najmä domáci šalát jednoducho, rýchlo a na okennom parapete?

Prečo mať šalát vždy poruke?

Zelený šalát je známy svojimi protizápalovými vlastnostiam, znižuje škodlivý cholesterol v krvi, pomáha pri poruchách spánku a vďaka bohatému obsahu antioxidantov, dokáže chrániť telo pred vznikom viacerých tipov rakoviny. Táto super zelenina obsahuje aj množstvo vody, ktorá telu zabezpečuje dostatočnú hydratáciu. Okrem toho šalát obsahuje celý rad prospešných látok, akými sú vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík, sodík a zinok. Nájdete v ňom aj širokú škálu vitamínov – A, B-6, C, E a vitamín K.

Pestovať šalát doma dokáže každý: Vypestujte si nekonečnú zásobu rímskeho šalátu u vás doma!

1. Zo šalátu si ponechajte spodnú časť – teda zvyšok, ktorý by pravdepodobne aj tak skončil v koši.

2. Pripravíme si pohár na zaváranie, alebo sklenený pohár a vložíme doň „pahýľ“ šalátu. Potom pridáme vodu – je dôležité, aby bol šalát stále vo vode – približne 2-3 cm.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

3. Teraz pohár alebo misku so šalátom preložíme na slnečné miesto – parapetu na okne.

4. Vodu meníme každé 1-2 dni.

5. Šalát rastie skutočne rýchlo a po 10-15 dňoch dosiahne maximálnu výšku svojho vzrastu a práve teraz je ten pravý čas, žať úrodu.

Nezabúdajte, že úrodu svojho šalátu by ste mali vždy po 2 týždňoch, nie neskôr. Inak začne semeniť a strácať svoju chuť. Rovnakým spôsobom môžete pestovať napríklad aj čínsku kapustu.

Poznámka: Po pár dňoch, keď uvidíte, že sa objavili korienky a prvé listy, môžete šalát presadiť aj do pôdy.

zdroj: shareably

[mashshare]

🔥 Dnes najobľúbenejšie

Našli ste v článku chybu?

Nahláste nám ju a pomôžte tak zlepšiť náš obsah.

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou Dobré médiá, s. r. o., so sídlom: Plynárenská 1, 821 09 Bratislava – mestská časť Ružinov, IČO: 51 008 378, zapísanou v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, oddiel: Sro, vložka č. 121515/B na účely spätného kontaktovania. Viac informácií k ochrane osobných údajov nájdete tu.