Žiadne umelé vône počas celej jesene a zimy: 27 úžasných nápadov z ovocia a klinčekov s ktorými to bude doma voňať úžasne!

Úžasné nápady, ktoré vám budú doma rozvoniavať celé týždne!

Nádherné nápady na voňavé dekorácie do vášho domu. Stačí vysušiť a vyzdobiť s nimi váš domov. Tieto nápady sú krásne do vianočných vencov, ako dekorácia na stôl, do okien či ako voňavé ozdoby do celého bytu.

1.

2.

3.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

 

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

To nie je všetko – vyrobte si domácu vôňu na celé týždne!

Pokojne vyprážte aj 20 rezňov, nebude to cítiť

Základom je dať do oleja aj pár koliesok mrkvy, nebude sa tak rýchlo prepaľovať a nebude zapáchať. Potom

vložte do mikrovlnky tanierik so škoricou, vanilkou alebo inou aromatickou koreninou. Zapnite na 15 sekúnd a budete prekvapení, ako rýchlo sa celá vaša kuchyňa naplní krásnou vôňou.

Ak máte viacej času, dajte do hrnca s vodou aj vetvičku ihličia, zázvor, klinčeky, škoricu a pomaranče (prípadne aj vanilku a iné voňavé prísady. Dajte na plameň a zahrievajte. Keď začnete cítiť vôňu vypnite plameň a nechajte vôňu, nech sa rozlieha po vašej kuchyni.

Pomarančová kôra

Toto skúste počas zimných večerov, je to úžasné na uvoľnenie aj pre vaše dýchacie cesty. Stačí, ak z pomaranča jednoducho nevyhodíte kôru. Napichajte do nej klinčeky a do vnútra vložte čajovú sviečku. Sviečka zahreje kôru a tá začne krásne rozvoniavať.

Toto je ďalší nápad na pomarančovú sviečku.

Vôňa na celé týždne

Potrebujete pár kusov sušeného ovocia, šišky, škoricu, zopár orieškov, alebo aspoň orechových škrupín, klinčeky a ďalšie koreniny, ktorých vôňu máte radi. Všetko vložte do dózy, pridajte pár kvapiek esenciálneho oleja – ideálne pomarančový, škoricový alebo borovicový. Dózu zatvorte a pretrepte obsah. Nechajte pár hodín zatvorené a potom preložte do misky a uložte tam, kde chcete mať krásnu vôňu.

Stromček, ktorý rozvonia celý byt

Namiesto umelých ozdôb vyskúšajte plátok pomaranča a škoricu. Zaveste na vetvičky. Vyzerá to krásne, vonia to krásne.

Voňavé reťaze

Použite na ne plátky pomarančov alebo iných citrusov. Jednoducho navlečte na povraz a zaveste tam, kde chcete peknú ozdobu a aj krásnu vôňu.

Soľné vône

Potrebujete morskú soľ, obľúbený esenciálny olej a šupku z pomaranča. Soľ jednoducho premiešajte s pár kvapkami  esenciálneho oleja a potom natlačte do pomarančovej šupy. Soľ na seba naviaže vôňu a zároveň ju uchová na dlhý čas. Pridajte aj pár klinčekov, alebo iné koreniny. Uložte napríklad na krb, či do blízkosti zdroju tepla. To ešte umocní uvoľňovanie krásnej vône.

Využite šišky, tento trik vám rozvonia celý byt

Šišky z lesa dajte na pol hodiny do rúry pri teplote 200 stupňov. Šišky sa vysušia a vydezinfikujú. Potom ich vložte do vrecka a medzi šupinky nakvapkajte pár kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja. Zatvorte a nechajte pár hodín odstáť. Potom len rozložte do priestoru. Máte krásnu dekoráciu a osviežovač vzduchu v jednom.