25 rokov trpela ťažkými migrénami. Stačili DVE malé zmeny a bolesť sa viac neobjavila!

Mali ste niekedy migrénu? Ak áno, určite viete, o akú neznesiteľnú bolesť ide. Záchvat intenzívnej bolesti prichádza náhla a niekedy môže trvať celé 3 dni. Zistenie tejto ženy možno pomôže aj vám!

Mali ste niekedy migrénu? Ak áno, určite viete, o akú neznesiteľnú bolesť ide. Záchvat intenzívnej bolesti prichádza náhla a niekedy môže trvať celé 3 dni.

Andreu Henson (46) trápili migrény od strednej školy a urputne s jej držali celých 25 rokov. Bolesť prichádzala z ničoho nič a mladej žene aj celej rodina spôsobovala nemalé komplikácie. Niekedy boli bolesti natoľko intenzívne, že Andreu strácala vedomie.

„Mnohokrát mi moje deti volali záchranku, pretože nevedeli, čo sa so mnou deje. Zvracala som a nariekala od bolesti. Mala som pocit, že to nevydržím a hlava mi v jednom momente pukne. Raz bola bolesť taká neznesiteľná, že ma hospitalizovali s podozrením na cievnu mozgovú príhodu.“

Testy odhalili prekvapivú vec

Po rokoch trápenia a života s tabletkami, podstúpila Andreu spolu s rodinou jednoduchý experiment, ktorý celkom zmenil jej život. Kedže s manželom vlastnia cateringovú firmu a okrem iného sa Andreu sústreďovala aj nastavenie diétnych programov pre ľudí so zdravotnými ťažkosťami, rozhodla sa, že aj sama sa zúčastní testov na intoleranciu potravín. Kedže nikdy netrpela vážnejšími tráviacimi komplikáciami alebo alergickými reakciami, neverila, že by výsledky niečo závažné zistili.  Testy však preukázali prekvapivú vec, Andreu trpí intoleranciou na kravské mlieko a kukuricu.

Intolerancia sa môžeme prejaviť rôznym spôsobom. Niekto má tráviace ťažkosti, iný kožné zmeny a niekto môže mať silné reakcie v podobe migrény. Pre bežného jednotlivca je však takmer nemožné odhaliť súvislosť ťažkých bolestí s konkrétnou potravinou, migréna totižto prichádza postupne a aj niekoľko hodín, či dokonca dní po konzumácii tejto potraviny“, uvádza alergológ, Dr. Persley.

Jedinou možnosťou je teda podľa odborníkov podstúpiť testy na intoleranciu. Tie vám môžu odhaliť prekvapivú príčinu vašich problémov.

...

Migréna akoby nikdy neexistovala

5798b1ee2a00002e004f6c37

Andreu po týchto zisteniach okamžite vylúčila zo svojej stravy kukuricu a mlieko. A výsledky na seba nenechali čakať. Migréna, ktorá ženu trápila celé roky sa razom vytratila, ako šibnutím čarovného prútika. Andreu, ktorá si kedysi nevedela predstaviť, že vyjde z domu bez tabletiek, po nich nemusela siahnuť už celé roky.

Nikdy by mi nenapadlo, že riešenie tohto trápenia môže byť také jednoduché. Ak trpíte aj vy migrénami, ktoré sa objavujú zjavne bez príčiny, rozhodne vám odporúčam postúpiť testy na intoleranciu potravín. Možno vám to zmení život rovnako ako mne.“

zdroj: huffington