200 g brokolice, 1 kyslá smotana, cesnak a šunka – nič viac: Minútkové cestoviny najlepšie na svete, môžete ich zapiecť alebo vyjedať rovno z panvice!

Cestoviny s brokolicou a kyslou smotanou, fantastické. Dajú sa aj zapiecť, ja mám ale najradšej 10-minútovú verziu z panvice. :-)

Potrebujeme:

300 g cestovín
1 téglik kyslej smotany
1/2 brokolice – rozdelenú na ružičky krátko uvarenú
150 g šunky
2 strúčiky cesnaku
soľ
korenie+soľ

Ja dávam aj jarnú cibuľku, môžete ale cesnak opražiť rovno na oleji, aj bez cibuľky. Koreniny tiež môžete použiť podľa fantázie.

Postup:

Dáme do vriacej a osolenej vody cestoviny a varíme asi 8 minút.

omáčka:

Na panvici rozohrejeme olej a pridáme nakrájanú jarnú cibuľku, cesnak a potom aj kúsky šunky. Pridáme aj kúsky predvarenej brokolice a podľa potreby podlejeme vodou z cestovín . chvíľku restujeme. Nakoniec zamiešame smotanu a podľa chuti aj trochu syra, ak chcete (nie je to nutné). Premiešame, ochutíme a pridáme cestoviny. To je všetko, podávame. Na tanieri ešte môžeme posypať syrom, celé to trvá asi 10 minút :-)

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Zapečená verzia:

Ak chcete cestoviny zapiecť, stačí, ak uvarené cestoviny dáte na pekáč, brokolicu, zmes z panvice a nakoniec kyslú smotanu, v ktorej si rozmiešame vajíčko. Necháme zapiecť asi 20 minút, je to výborné.