Urobte tento pohyb po dobu 20 sekúnd a rozlúčte sa s akútnou bolesťou chrbtice: Pomôže to kdekoľvek!

Je dosť možné, že aj pri čítaní tohto článku práve teraz sedíte. Možno si to neuvedomujete, ale dlhodobé sedenie počas dňa vám môže spôsobiť nepríjemné ťažkosti a bolesti chrbta.

Je dosť možné, že aj pri čítaní tohto článku práve teraz sedíte. Možno si to neuvedomujete, ale dlhodobé sedenie počas dňa vám môže spôsobiť nepríjemné ťažkosti a bolesti chrbta. Obzvlášť, ak chýba akákoľvek fyzická aktivita. Jednoduchým cvičením však môžete zabrániť bolestiam, ba dokonca sa ich aj zbaviť. A môžete to urobiť práve teraz, či ste doma, alebo v kancelárii.

1. Oprite sa o stenu

Nájdite si vhodnú stenu a postavte sa k nej čelom. Oprite sa o ňu dlaňami a snažte sa držať telo a nohy v pravom uhle. Pomaly mierne ohýbajte chrbát a boky sa snažte naťahovať čo najviac smerom dozadu. Hlavu a krk držte v jednej línii s telom. Dýchajte zhlboka a vydržte v tejto polohe aspoň 20 sekúnd.

2. Ľahnite si na chrbát

Ľahnite si na chrbát, pokrčte nohy v kolenách a chodidlami ich oprite o zem. Panvu pritláčajte k zemi a vydržte asi 10 sekúnd. Opakujte 20-krát.

3. Cvik „sfinga“

Ľahnite si na brucho a telo držte vystreté. Ruky položte pred seba a zaprite sa dlaňami. Pomaly sa dvíhajte tak, aby ste sa ohli v krížoch a hlavu ťahajte dozadu, do jemného záklonu. Celé telo pripomína v tejto polohe sfingu. Nezabudnite pritláčať panvu k zemi. Vydržte 10 sekúnd a položte hlavu čelom na zem. Opakujte 20-krát.

...

4. Ohýbanie krku

Postavte sa vzpriamene, nohy na šírku bedier a ruky vbok. Jednu ruku si preložte poza chrbát tak, aby ste chytili zápästie druhej ruky. Pomaly nakloňte hlavu do tej strany, kde máte ruku vbok. Rameno ťahajte k zemi a hlavu k ramenu. Vydržte v tejto polohe 30 sekúnd. Opakujte aj do druhej strany.

5. Kľak a záklon

Kľaknite si na kolená a sadnite si dozadu na chodidlá. Vzadu sa rukami oprite o zem, dlane smerujú von. Zakloňte hlavu a ťahajte ju k zemi tak, aby bol natiahnutý hrudník, aj ramená a chrbát jemne ohnutý v krížovej oblasti. Vydržte v tejto polohe 30 sekúnd.

Ak budete opakovať tieto cviky denne, pocítite výraznú úľavu od bolesti chrbta a pocítite náhly prílev energie. Zbavte sa bolesti pomocou týchto jednoduchých a účinných cvikov. Stojí to za to!

Zdroj: AdMe.ru